rozowy

Kolor przewodni wesela – na jaki się zdecydować

Narzeczeni często stają przed dylematem, jaki motyw przewodni ślubu i wesela wybrać. Jest to jedna z tych decyzji, które należy podjąć na samym początku przygotowań. Wybranie koloru głównego pozwoli na dobranie odpowiednich dodatków, które będą ze sobą współgrały i lepszą organizację uroczystości.

detalePrzed podjęciem decyzji dotyczącej głównej barwy należy przemyśleć kilka kwestii. Jedną z nich jest pora roku, podczas której odbędzie się wesele. Inna kolorystyka pasować będzie zimą, a inna latem. Miesiąc, w którym odbędzie się uroczystość jest także istotny ze względu na dostępność kwiatów. Jeżeli Panna Młoda chce, aby jej bukiet ślubny był w kolorze przewodnim, powinna skontaktować się z florystką i dowiedzieć się, czy dostanie wybrane kwiaty. Warto też pamiętać, że sezonowe rośliny są tańsze. Następną rzeczą, którą Narzeczeni powinni wykonać przed podjęciem ostatecznej decyzji jest przejrzenie oferty sklepów papierniczych i ze ślubnymi akcesoriami. Często może okazać się, że wybrany kolor nie jest popularny oraz ciężko dostać wybrane elementy. Jeżeli jednak uda się znaleźć wszystkie potrzebne akcesoria, przed podjęciem decyzji o zakupie warto poprosić o próbki papieru czy wstążek, aby kolor po zamówieniu okazał się tym idealnym.

Decydując się na konkretną barwę warto obejrzeć jaką kolorystykę ma kościół i sala weselna. Nie wszystkie motywy będą pasować do danej aranżacji i zamiast upiększyć wnętrze, uzyska się efekt przytłoczenia i kolorowego miszmaszu. Wybierając przewodni kolor uroczystości Panna Młoda powinna mieć także na uwadze to, żeby wybrany motyw pasował do jej urody. Barwa powinna podkreślać jej opaleniznę, kolor oczu i włosów. Podczas wyboru kolorystyki należy również pamiętać, że ma to być dodatek do bieli. Najlepszy będzie umiar i minimalizm. Wybrany kolor powinien pojawić się w takich detalach jak zaproszenia, kwiaty, księga gości, winietki, dekoracje samochodu czy poduszka na obrączki.

fuksjaA jaki kolor jest najczęściej wybierany przez Narzeczonych w poszczególnych porach roku? Wiosną królują przede wszystkim pastele. Jasne odcienie zieleni, róże i fiolety pięknie komponują z budzącą się do życia naturą. Lato to moc kolorów. Wtedy też intensywne barwy wybierane są przez Młode Pary. Róże, żółcie czy pomarańcze świetnie pasują do letniej aranżacji. Jesienią sprawdzą się ciepłe barwy takie jak brąz, złoto czy czerwień nawiązujące do kolorowych liści spadających z drzew. Zimą natomiast przodują chłodniejsze kolory: szary, srebrny czy niebieski.

Wybór koloru przewodniego to kwestia indywidualna. Najlepiej żeby była to barwa, która podoba się zarówno Pannie Młodej jak i Panu Młodemu. Można także połączyć dwa motywy, które będą ze sobą współgrały. Najważniejsze jest to, aby dodatkowy motyw kolorystyczny był tylko akcentem, a nie przytłoczył całości wystroju.