Kameralne czy huczne? O weselnym przyjęciu

Ślub to najważniejszy dzień w życiu Pary Młodej. To od niej zależy, czy wesele będzie kameralne, w gronie jedynie najbliższych osób czy huczne. Na decyzję składać się może wiele czynników: liczba gości, których para chce zaprosić, styl życia oraz budżet przyszłych nowożeńców. Huczna impreza często wiąże się ze stresem oraz dużymi wydatkami, na które niejednokrotnie młodzi nie mogą sobie pozwolić, ale na pewno jest jedną z niewielu okazji do spotkania się w tak dużym gronie. Kameralne przyjęcie pozwala na cieszenie się swoim szczęściem jedynie z najbliższymi osobami. Co zatem wybrać planując wesele?

Przyjęcie weselne Zwolennicy hucznych wesel zgodnie deklarują, że dzień zawarcia związku małżeńskiego trzeba godnie świętować. Jest to wyjątkowy dzień, a co za tym idzie, nie warto szczędzić na niego pieniędzy. Warto jednakże taką imprezę zaplanować z dużym wyprzedzeniem, by wszystko było dopięte na ostatni guzik. Organizując huczne wesele należy pamiętać o potrzebach partnera, aby ten dzień był wyjątkowy zarówno dla Panny Młodej, jak i Pana Młodego. Niejednokrotnie swój udział w organizowaniu mają także rodzice przyszłych nowożeńców, którzy pomagają Młodej Parze finansowo. Za organizacją hucznego wesela przemawia przede wszystkim chęć podzielenia się swoim szczęściem ze wszystkimi, a także tradycja. Polskie wesela często zawierają te same elementy – stoły uginające się pod ciężarem potraw, alkohol, zabawy i konkursy oraz świętowanie do białego rana.

Kameralne przyjęcia ślubne jeszcze do niedawna uważane były za przejaw awangardy. Obecnie coraz więcej par decyduje się na taką formę świętowania zawarcia związku małżeńskiego. Zwolennicy kameralnych przyjęć deklarują, że spotkanie w gronie jedynie najbliższych osób, podkreśla wyjątkowość tego dnia. Para Młoda może porozmawiać i spędzić czas z każdym z gości. Przyjęcia w małym gronie osób rządzą się innymi prawami. Zaliczają się do nich: możliwość oryginalnej oprawy sali oraz stołu, wybór niestandardowych potraw oraz muzyki. Kameralne przyjęcie może być zorganizowane wszędzie – w domu, w restauracji, bądź na świeżym powietrzu. Para młoda często decyduje się na taką formę świętowania także ze względu na koszty. Zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na przykład na podróż poślubną, z której niejednokrotnie pary organizujące huczne wesele, muszą zrezygnować.

To od pary młodej zależy jaki typ świętowania wybiorą. Zarówno huczne imprezy, jak i kameralne przyjęcia w gronie najbliższych osób, pozwolą młodym na świętowanie oraz dzielenie się swoim szczęściem. Każdy typ przyjęcia pozwala na uwiecznienie tych pięknych chwil na. Bez względu na ilość zaproszonych gości oraz wydanych pieniędzy, warto być wiernym swoim ideom oraz marzeniom, wtedy – nie ważne jak spędzony – dzień ślubu będzie niezapomnianym wydarzeniem.