Jesienna plenerowa sesja ślubna

Wiele osób decyduje się na ślub w dość popularnych letnich miesiącach. Jednak jesienny czas, z pozoru melancholijny, okazuje się doskonały na romantyczną plenerową sesję zdjęciową. Magia żółci i czerwieni nada zdjęciom ślubnym wyjątkowego charakteru.

Istotnym elementem jest odpowiednie dostosowanie stroju do warunków pogodowych, które jesienią mogą być dość zróżnicowane. Jednak nie stanowi to przeszkody dla wykonania dobrych ujęć podczas plenerowej sesji. Wykorzystując wyższą temperaturę powietrza, Panna Młoda może w całej okazałości pokazać swoją sukienkę. Z kolei w momentach chwilowego ochłodzenia i delikatnego wiatru może narzucić na swoje ramiona ciepłe bolerko, kremowy płaszczyk lub szal, i dyskretnie zerkać w obiektyw zza kołnierza swojego okrycia.

jesienna sesja ślubnaNawet deszcz okazuje się być w tym wypadku sprzyjający. Pan Młody może chronić swoją partnerkę przed wiatrem lub deszczem roztaczając nad nią parasol, bądź po prostu wziąć ją w swoje ramiona. Zdjęcia będą bardziej urozmaicone. Państwo Młodzi mogą spacerować w krajobrazie po deszczu, a Pan Młody może pokusić się o przeniesienie swojej wybranki nad kałużami. Zmienna pogoda uchwycona na fotografiach plenerowej sesji ślubnej sprawi, że zdjęcia na pewno będą ciekawe.

Decydując się na ślub jesienią, Panna Młoda ma prawo postawić na dodatki w śmiałych, mocnych akcentach. Makijaż również może przyjąć oprawę w tonacjach jesieni. Złoto, czerwienie, zieleń to barwy, które swobodnie można użyć w makijażu. Biała sukienka będzie przepięknie kontrastować na tle czerwonych lub pożółkłych liści. W dłoniach pojawić się bukiet liści, który podkreśli jesienne miesiące. Lekko pochmurne niebo doskonale sprawdzi się przy fotografiach wykonywanych na przykład w opuszczonych budynkach, ruinach, czy na peronach kolejowych dworców. Nada to zdjęciom pewnej nuty tajemniczości. Nieśmiało wychodzące zza chmur promienie słońca wprowadzą do fotografii świeżość oraz lekkość.

W czasie sesji w parku, który nadaje się zarówno do romantycznych jak i bardziej energicznych ujęć, szczęśliwe twarze zakochanych otulone będą ciepłem barw jesiennego pejzażu. Plenerowe sesje ślubne często wykorzystują również takie miejsca jak brzeg morza, jeziora, pomosty. Wówczas lekko spiętrzone fale oraz poszarzałe niebo sprawią, że Młoda Para wygląda na delikatnie zanurzoną we wspólnych marzeniach i planach. W chwili zmęczenia Młodzi mogą udać się do klimatycznej kawiarni, gdzie deser przybrany owocami przypomni o lecie, a wspomnienie to zostanie perfekcyjnie uwiecznione przez fotografa.

Także stylizacja ceremonii ślubnej oraz dekoracji weselnej sali może być odzwierciedleniem tego, co pojawiło się za oknem. Owoce, kwiaty, warzywa, liście, rudości i złoto – to wszystko podkreśli walory jesieni w tym ważnym dla dwojga ludzi i ich rodzin momencie.

Warto dodać, że wiele osób decyduje się na jesienną sesję plenerową także w kilka miesięcy po swoim ślubie, który odbywał się w wiosennym lub letnim okresie.