Zdjęcia ślubne - album ślubny

Jakich zdjęć nie może zabraknąć w albumie ślubnym?

Gdy po wyczekiwanym dniu ślubu pozostaną już tylko wspomnienia, dla świeżo upieczonych Małżonków nie ma nic bardziej sentymentalnego niż możliwość zajrzenia w karty ślubnego albumu, który pozwoli przeżywać emocje towarzyszące temu dniu od nowa. By nie zabrakło w nim żadnych ważnych momentów, warto jeszcze przed wielkim dniem ustalić z fotografem kadry, które koniecznie powinny się znaleźć w Waszym albumie. O jakich ujęciach dobrze jest pamiętać?

Pozowane zdjęcia z najbliższymi

Pierwsza sugestia może wydawać się dość oczywista, jednak w pędzie tego magicznego dnia, a także podczas weselnych zabaw, bardzo łatwo o tym zapomnieć. Najwspanialsza pamiątka ślubna to ta, gdzie widać wszystkie najważniejsze osoby, które towarzyszyły Parze Młodej w tym wyjątkowym dniu. Najlepszym pomysłem jest zebranie wszystkich gości weselnych w jedno miejsce, tak aby w przyszłości móc patrząc na zdjęcie, wspominać każdego z nich. Może to być także prezent, który otrzyma każdy uczestnik wesela na pamiątkę. Niemniej jednak jedno grupowe zdjęcie to nie wszystko. Warto również zaaranżować fotografie z rodziną, z przyjaciółmi Młodej Pary, a także z samymi rodzicami, którzy przeżywają ten dzień w nie mniejszym stopniu niż Para Młoda.

Moc atrakcji

Jeżeli ślub bądź wesele będą urozmaicone o zaskakujące atrakcje, takie jak np. fajerwerki, pokaz laserowy, świetlny czy fire show, należy wcześniej poinformować o nich fotografa. Dzięki temu będzie on mógł przygotować się pod katem odpowiedniego sprzętu, a także ustawienia. Na pewno doradzi Wam też, w którym miejscu np. sali dobrze będzie zrealizować daną atrakcję, by kadry z niej wyszły jak najlepiej.

Wyjątkowe detale

Trzeba pamiętać, że wesele i ślub to nie tylko ludzie. Oczywiście – są oni najważniejsi, jednak klimat miejsca, pięknie skomponowane dodatki, pięknie przyozdobione auto, kościół czy sala weselna, to także ważna część tego wspaniałego dnia. Podczas ślubu czy wesela na pewno znajdą się takie elementy wystroju, które warto, aby fotograf ślubny uwiecznił. Mogą to być balony z Waszymi inicjałami, słodki stół czy przygotowana przez Was ścianka ze zdjęciami czy księga gości. Okazji do zrobienia wspaniałych zdjęć detali, które posłużą jako idealne uzupełnienie albumu ślubnego, jest naprawdę wiele.

Co jeszcze?

Do sali weselnej prowadzą pięknie zdobione, kamienne schody? A może wesele odbędzie się w budynku o ciekawej architekturze, a w jej okolicy znajduje się park, ogród z wyjątkową roślinnością lub staw w klimatycznej scenerii? Każdy taki element może stać się tłem do zrobienia kilku szybkich kadrów, które urozmaicą ślubny album. 

Dla większości fotografów powyższe ujęcia to oczywistość – profesjonalista sam zasugeruje i zaaranżuje odpowiednio sytuację, by móc uwiecznić każdą wyjątkową chwilę z Waszego dnia. Z racji tego jednak, że każda para posiada inne oczekiwania oraz wizję ślubnych zdjęć, warto podczas spotkania z fotografem jasno określić, na jakich kadrach zależy nam w szczególności. Wówczas zyskamy pewność, że nasz album ślubny będzie kompletny 🙂