prezent

Jaki prezent podarować Parze Młodej?

Ślub to jedyny i niepowtarzalny dzień, który stanowi wyzwanie nie tylko dla Pary Młodej, ale również dla gości weselnych. Podczas gdy przyszli Nowożeńcy zajmują się organizacją ceremonii i przyjęcia, goście rozpoczynają poszukiwania odpowiednich kreacji i dodatków. Istotną sprawą jest także prezent, który z pewnością powinien być wyjątkowy, dlatego warto poruszyć wyobraźnię i puścić nieco wodze fantazji, by uczynić ślubny upominek niebanalnym.

zyczeniaKiedyś Parę Młodą obdarowywało się wyłącznie prezentami, z kolei dziś standardem stała się koperta z pieniędzmi. Czy warto jednak na ich rzecz całkowicie zrezygnować z prezentu ślubnego? Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że pieniądze są bardzo przydatne, ponieważ dają młodemu małżeństwu możliwość swobodnego ich rozdysponowania. Ponadto pomagają uniknąć powielania prezentów przez gości. Jednak podarowanie gotówki może być kłopotliwe dla weselników, którzy często zastanawiają się jaką kwotę włożyć do koperty. Dlatego też powrót do tradycyjnej formy obdarowywania prezentami jest dobrą alternatywą dla niezdecydowanych. Są one trwalsze i kojarzą się z osobą, od której się go otrzymało.

To, jaki upominek podarujemy, zależy od pomysłów oraz zasobności portfela. Większość gości preferuje prezenty indywidualne, warto jednak sięgnąć po niekonwencjonalne pomysły i zaangażować pozostałych do zorganizowania wspólnej niespodzianki. Zaletą grupowych podarunków jest z pewnością fakt, że można przeznaczyć na nie więcej środków finansowych.

Część Nowożeńców, wzorem par zza oceanu, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom gości i zapobiegawczo tworzy listę prezentów, które będą mile widziane. Znaleźć ją można na zaproszeniach, gdzie często Para Młoda zaznacza, że zamiast kwiatów prosi o wino lub drobne słodkości. W takiej sytuacji niespełnienie ich życzeń wydawałoby się dość dużym nietaktem.

podarunekKoncepcji na prezent ślubny jest wiele, począwszy od rzeczy bardziej praktycznych, do tych nieco bardziej kreatywnych. Standardowym pomysłem jest podarowanie sprzętów gospodarstwa domowego. Para Młoda z pewnością ucieszy się z zastawy stołowej, kompletu garnków czy ręczników, pod warunkiem, że nie otrzyma ich w ilości przekraczającej zapotrzebowanie. Dlatego też warto postawić w tym miejscu na oryginalność i spróbować zaskoczyć Nowożeńców. Po miesiącach przygotowań z pewnością przyda im się odpoczynek od zgiełku dnia codziennego. Dlatego doskonałym pomysłem może być zakup wycieczki lub wyjazdu do SPA. W tym miejscu przyda się zaangażowanie pozostałych gości, ponieważ takie wyjazdy są dość kosztowne. Miłym gestem będzie także samodzielne wykonanie prezentu. Będzie to stanowiło o naszym poświęceniu i bliskiej relacji z Parą Młodą. Wyjściem poza wszelkie schematy jest także występ na przyjęciu weselnym, który uatrakcyjni zabawę, rozbawi weselników i z pewnością zostanie zapamiętany na długo.

Są jednak prezenty, których podarować zwyczajnie nie wypada. Aby nie wprawiać siebie i Młodej Pary w zakłopotanie, warto wystrzegać się kupowania zwierząt, kosmetyków i wyprawki dla dziecka. Niegrzeczne byłoby kupowanie bielizny i gadżetów erotycznych. Prezenty powinny sprawiać radość i wprowadzać w dobry nastrój, dlatego tak istotne jest, by były adekwatne do sytuacji.

Przy wyborze pamiątki najlepiej kierować się intuicją i sercem. Upominki, w które włoży się dużo serca i zaangażowania z pewnością zostaną dostrzeżone przez Parę Młodą, która po latach być może spojrzy na nie z łezką w oku, wspominając najpiękniejszy dzień w życiu.