wybor sukienki

Jaki kolor sukni ślubnej wybrać?

Każda Panna Młoda marzy o tym, aby w swoim najważniejszym dniu wyglądać jak najpiękniej. Wybór odpowiedniej sukni ślubnej to jedna z najważniejszych decyzji jaką musi podjąć. Przy wyborze koloru kreacji powinna kierować się przede wszystkim swoim typem urody oraz karnacją. Powinien on współgrać z kolorem jej oczu, włosów oraz podkreślać odcień skóry tak, aby wyglądać promiennie i jak najbardziej korzystnie.

kreacjaWedług tradycji suknia ślubna powinna być w kolorze białym, ponieważ symbolizuje on czystość i niewinność. Niestety niewiele kobiet dobrze wygląda w czystej bieli. Pasuje ona głównie Pannom Młodym, które mają ciemną karnację, ciemną oprawę oczu i włosy. Posiadaczki alabastrowej karnacji powinny unikać tego odcienia, ponieważ ich uroda ginie w tej barwie. Istnieje jednak kilka odcieni bieli, dzięki czemu każda Panna Młoda może wybrać idealną suknie ślubną, która podkreśli jej piękno.

sukniaJednym z odcieni bieli jest tak zwana jedwabna biel, zwana także diamentową. Charakteryzuje się ona tym, że nie ma kredowego zabarwienia. Dzięki temu większość kobiet wygląda dobrze w kreacji w tym kolorze. Jest to idealna alternatywa dla Pań, które bardzo chciałyby w dniu ślubu założyć białą suknię ślubną, jednak nie wyglądają dobrze w absolutnie białym kolorze. Kolejnym kolorem materiału wybieranym do uszycia kreacji ślubnej przez Panny Młode jest kość słoniowa. Ta barwa zbliżona jest kolorystyką do odcieni écru i pasuje kobietom o jasnej karnacji. Dzięki lekko ciemniejszej barwie Panna Młoda o jasnej karnacji nie zlewa się z kolorem sukni. Tego koloru powinny jednak unikać Panie o ciemniejszej karnacji. Ostatnim najciemniejszym odcieniem bieli, wykorzystywanym do szycia sukni ślubnych jest kolor rumowy, nazywany także szampańskim. Świetnie sprawdza się on w przypadku kobiet o urodzie śródziemnomorskiej, podkreślając oliwkowy odcień karnacji. W tej barwie dobrze wyglądają także Panny Młode o jesiennym typie urody, podkreślając kolorem swoje rude włosy, piegi i rumieńce.

niebieska sukienkaCoraz częściej kobiet odchodzi o tradycji wybierania sukni ślubnej w odcieniach bieli. Kreacja w pastelowym kolorze również będzie zachwycać wszystkich zebranych gości. Delikatny róż czy brzoskwinia świetnie podkreślą urodę każdej Panny Młodej. Decydując się na jakikolwiek kolor warto jednak sprawdzić, jak prezentuje się on w różnym oświetleniu. Ważne jest także dobranie odpowiednich dodatków, które podkreślą piękno samej sukni ślubnej.