suknia

Jak wybrać suknię ślubną, czyli pierwsza wizyta w salonie

Tradycyjnie wejście w związek małżeński stanowi przełomowy moment w życiu dwojga ludzi, dlatego od zawsze starano się nadać temu wydarzeniu uroczysty charakter, również poprzez odświętny strój. Obecnie trudno wyobrazić sobie ślub bez białej sukienki, czyli symbolu czystości i wierności. Dla przyszłej Panny Młodej wybór kreacji jest niezwykle ważną, a często również stresującą decyzją.

By ograniczyć zamieszanie związane z tym wyborem do minimum, warto odpowiednio się przygotować do pierwszej wizyty w salonie. Najlepiej udać się tam mając już w głowie pomysł, ale przy tym być otwartą na jego modyfikację. Obecnie punkty sprzedaży udostępniają swoje katalogi na stronach internetowych lub portalach społecznościowych, dlatego nie ma problemu z zapoznaniem się z podstawową ofertą bez wychodzenia z domu. Pozwala to stworzyć listę kilku miejsc, które chce się odwiedzić. Każda klientka ma swoje wymagania, a na pewno nie każdy salon im sprosta. Dla przykładu, rozmiary mogą być ograniczone, co bywa problemem dla osób o niestandardowej sylwetce.

wybórPrzed wyruszeniem na poszukiwanie wymarzonej sukni trzeba również określić swój budżet. Jeśli jest ograniczony, sprzedawczyni powinna na wstępie zostać o tym poinformowana. Na szczęście wielu projektantów organizuje sezonowe wyprzedaże, co pozwala mieć nadzieję na znaczne obniżki cen. Kiedy już wiadomo, w jakim terminie i gdzie chce się pójść, warto zadzwonić i umówić się na przymiarkę. W wielu salonach, szczególnie tych popularniejszych, taka rezerwacja jest wręcz wymagana.

Na miejscu na przyszłą Pannę Młodą czeka zazwyczaj doświadczona konsultantka, więc zabieranie ze sobą całej świty przyjaciółek jest zbędne. Dwie zaufane osoby to maksimum, ponieważ im więcej gustów, tym trudniej dojść do porozumienia. Wbrew pozorom, przymierzenie zbyt wielu kreacji zdecydowanie opóźnia decyzję. Niestety, często okazuje się, że zapamiętana z katalogu piękna suknia po włożeniu wcale nie prezentuje się tak doskonale. Zamiast się zrażać, wystarczy szukać dalej, opierając się przede wszystkim na własnej intuicji. Prawdopodobnie każda osoba towarzysząca będzie miała swoje propozycje, ale przecież w pierwszej kolejności liczy się zdanie kobiety, która ma zamiar spędzić w danym stroju najważniejszy dzień swojego życia.

A jak poznać, że dokonało się właściwego wyboru? Zazwyczaj po prostu się to czuje. Nie każdy przeżywa olśnienie przy pierwszym spojrzeniu w lustro, ale jeżeli często wraca się myślami do danej kreacji i porównuje z nią kolejne modele, prawdopodobnie lepszej się już nie znajdzie. Żeby nie decydować się pod wpływem silnych emocji, najlepiej po prostu poczekać przynajmniej jeden dzień. W tym czasie powinno się przemyśleć, czy sukienka aby na pewno pasuje nie tylko do urody swojej właścicielki, ale również do motywu przewodniego wesela oraz postury Pana Młodego.

Idealna suknia ślubna to najpiękniejsza ozdoba ceremonii zaślubin i wesela. Spektakularny efekt uwieczniony na zdjęciach, a także zachwyt szczęśliwego wybranka, będą wspaniałą nagrodą za czas i wysiłek włożone w szukanie inspiracji, odwiedzanie rozmaitych salonów, przymierzanie dziesiątek różnych strojów. Wybieranie sukni, o której marzyło się od dzieciństwa, na pewno na długo pozostanie w pamięci.