bielizna panna młoda

Jak wybrać idealną bieliznę ślubną?

Wybór odpowiedniej bielizny ślubnej może być tak samo trudny, jak szukanie perfekcyjnej sukni. Aby ułatwić sobie to zadanie, na początku należy wybrać kreację główną. Dopiero później, pod jej krój i wymiary Panny Młodej dobiera się resztę dodatków. Jak wybrać bieliznę idealną na ten wyjątkowy dzień?

Bielizna idealna – co to znaczy?

O idealnej bieliźnie mówi się wtedy, kiedy nikt inny oprócz Ciebie nie wie, jaka ona jest. To oznacza, że wszelkie wystające koronki oraz odznaczająca się linia majtek nie są mile widziane. Głównymi cechami odpowiednio dobranej bielizny są zatem dyskretność oraz dopasowanie. Oczywistym wydaje się także, aby była ona w kolorze sukni ślubnej, beżowym lub po prostu bardzo jasnym, niewidocznym dla oczu gości. Nieodłącznym komponentem takiej bielizny jest również nadawanie kształtu sylwetce Panny Młodej, ukrycie jej mankamentów oraz celowe podkreślenie wybranych części ciała. Te wszystkie zebrane elementy tworzą idealny zestaw ślubny dla każdej kobiety. Warto jednak pamiętać, że bielizna ślubna ma być przede wszystkim wygodna, dlatego nie zaleca się wybierania takich dodatków, które zamiast dodawać pewności siebie, będą jej odejmować.

Biustonosz skrojony na miarę Twoich potrzeb

Najważniejszym bieliźnianym dodatkiem jest zdecydowanie biustonosz. To, jaki wybierzesz, zależy jednak od typu sukni ślubnej. Do kreacji z odkrytymi ramionami zaleca się wybranie takiej miseczki, która będzie w stanie utrzymać biust bez dodatkowego wspomagania ramiączkami. Bardotki powinny być dodatkowo wyposażone w silikonowe tasiemki na całym obwodzie biustonosza, co zapewnia dodatkową przyczepność i zapobiegnie zsuwaniu się bielizny w ruchu. W przypadku sukni z odkrytymi plecami, bardzo często polecane są silikonowe miseczki przyklejane do piersi – nie posiadają one ani zapięcia z tyłu, ani ramiączek. Dobrze sprawdzą się także biustonosze z krzyżującymi się ramiączkami i obniżonym zapięciem. Dzięki temu masz stuprocentową pewność, że piersi pozostaną na swoim miejscu, a niskie zapięcie stanika nie będzie krępować ruchów podczas tańca.

A co niżej?

Kolejnym niezbędnym elementem wyposażenia każdej Panny Młodej są majtki. Wiele kobiet decyduje się na te w kolorze skóry z wycięciem laserowym. Bielizna bezszwowa jest gwarancją tego, że w żadnym momencie ceremonii nikt nie zobaczy nagle odznaczających się linii. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się wtedy, kiedy kreacja jest mocno dopasowana do ciała. Jeżeli jednak dół sukni ślubnej jest rozkloszowany z dużą ilością warstw, ze spokojem można wybrać taką bieliznę, w jakiej czujesz się najwygodniej i najpewniej. Pod gotową kreację bez względu na porę roku trzeba założyć pończochy – chociażby te najcieńsze. Kwestią gustu jest jednak, czy Panna Młoda wybierze te z koniecznym pasem do pończoch, czy samonośne. Podczas kompletowania bielizny ślubnej nie można zapominać także o podwiązce! Ma ona znaczenie symboliczne i jest często wykorzystywana podczas zabaw związanych z oczepinami. Zgodnie z przesądem strój Panny Młodej powinien zawierać niebieski element, dlatego to coraz częściej wybiera się właśnie podwiązki tego koloru.

Wybór odpowiednich dodatków ślubnych może sprawić wiele trudu. Aby mieć pewność, że zakupiona bielizna jest idealna, warto zasięgnąć rzetelnej opinii profesjonalistów, a także swojej świadkowej. Dzięki temu unikniesz wpadki, a zyskasz przekonanie, że zakupione dodatki perfekcyjnie pasują do Ciebie i Twojej kreacji.