Jak uniknąć ślubnych wpadek?

Dla każdego człowieka ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Wielotygodniowe przygotowania, chęć dopięcia wszystkiego na ostatni guzik oraz stres tylko potęgują uczucie, że wszystko musi być w tym dniu perfekcyjne. Są rzeczy, na które ma się wpływ i w ich przypadku warto dopilnować, aby wypadły jak najlepiej. Istnieją też sytuacje niezależne od nikogo, które należy potraktować z pewną dozą uśmiechu, by nic nie było w stanie popsuć tych wyjątkowych chwil.

ObrączkiJedną z kultowych już ślubnych wpadek jest spóźnienie na ślub Młodej Pary. O ile głównym bohaterom przysługuje akademicki kwadrans, o tyle dłuższe wyczekiwanie jest już w złym tonie. Przez przygotowania od wczesnych godzin porannych oraz stres można zapomnieć o pewnych sprawach, dlatego warto zrobić plan dnia tak, aby goście nie musieli czekać. To samo dotyczy świadków, którzy mogą zapomnieć tak ważnych przecież obrączek. Aby sytuacje takie nie miały miejsca w tym dniu, nie warto niczego robić w pośpiechu i jeszcze przed wyjściem sprawdzić, czy rzeczywiście wszystko idzie zgodnie z planem.

Analogiczną sprawą jest niepojawienie się księdza, wynikające z różnych życiowych sytuacji. Z tej sprawy są zazwyczaj dwa wyjścia – jedno to czekanie, a drugie udzielenia ślubu przez innego księdza. Taki stan rzeczy na szczęście nie zdarza się często.

Ślubne winietkiJeszcze przed przybyciem gości na salę weselną należy upewnić się, czy kartki z ich imionami są prawidłowo poustawiane. Jest to niesamowicie istotne, ponieważ prawidłowe rozmieszczenie siedzących ze sobą gości zapewnia dobrą zabawę, niekończące się tematy do rozmów i świetne wspomnienia.

Warto także dobrać odpowiednią ilość jedzenia, biorąc pod uwagę liczbę gości i kierować się zasadą „im więcej, tym lepiej”. Jeśli posiłków będzie za dużo, można je rozdać, a za mała ilość może skutkować najzwyklejszym głodem i niezadowoleniem. Ustalenie kwestii posiłków to nie lada wyczyn, ponieważ powinno się zadbać o menu przypadające do gustu wszystkim zaproszonym, pilnować, by podane dania były ciepłe, a co za tym idzie – o stosowną obsługę. Na jednego kelnera powinno przypadać około dziesięciu gości tak, aby wszyscy mogli zjeść w jednym czasie, a następnie wspólnie świętować.

Zabawa weselnaOrkiestra prowadząca zabawę musi być wcześniej sprawdzona, by nie powstały problemy typu niedopasowane repertuary czy robienie za długich przerw. Powinna być przede wszystkim doświadczona, dzięki temu wzrasta pewność, że wesele będzie miłym wspomnieniem.

W tym całym ślubnym zamieszaniu nie powinno się zapominać o rozmowie z zaproszonymi, z którymi powinno wymienić się chociaż kilka słów. Goście przyszli na zabawę dla Państwa Młodych, dlatego totalny brak kontaktu mógłby być odbierany jako brak zainteresowania. To działa też w drugą stronę – jeśli uczestnicy wesela nie chcą brać udziału w organizowanych zabawach, nie powinno ich się do tego zmuszać, ponieważ może to być bardzo niekomfortowe.

Odpowiednie zaplanowanie wszelkich aspektów uroczystości oraz podejście „na chłodno”, a także ze zdrowym dystansem, z pewnością pomoże w organizowaniu niezwykle udanego przyjęcia, które zarówno goście, jak i Para Młoda zapamięta na bardzo długo.