powitanie mlodych

Jak powitać Młodą Parę po wyjściu z kościoła?

Powitanie Młodej Pary po wyjściu z kościoła stanowi bardzo ważny element ślubu, który zostanie uwieczniony na fotografiach oraz w pamięci nowożeńców i przybyłych gości. Stary zwyczaj nakazuje, aby przywitać zakochanych ryżem lub monetami, warto jednak skorzystać z niekonwencjonalnych rozwiązań, które będą wyróżniać się na tle innych ślubów. Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych pomysłów na przywitanie świeżo upieczonych małżonków przed kościołem.

Ryż i monety

Obsypywanie Młodej Pary ryżem jest znanym zwyczajem, który chyba każdy z nas miał przyjemność obserwować będąc na uroczystości zaślubin. Taki gest ma symbolizować pomyślność, szczęście małżonków, a także płodność. Warto jednak przed dniem zaślubin dowiedzieć się, czy proboszcz wyraża zgodę na tego typu atrakcje – niektóre parafie nie mają nic przeciwko rzucaniu ryżem, inne z kolei mogą wymagać od nas samodzielnego posprzątania placu przed kościołem. Ciekawą alternatywą dla ryżu jest wykorzystanie ziaren dla ptaków, które jednocześnie będą stanowić dla nich pokarm. Drugim, tradycyjnym zwyczajem jest mocno zakorzenione w polskiej kulturze rzucanie monetami, symbolizujące dobrobyt. Młoda Para po wyjściu z kościoła musi pozbierać wszystkie pieniądze, a osoba, która zgromadzi ich najwięcej będzie według tradycji kierować domowymi wydatkami.

slubne zwyczaje

Konfetti lub płatki kwiatów

Pomysł wystrzeliwania konfetti jest wyjątkowo efektowny. Nie jest on związany z żadną tradycją, jednak wiele gości wybiera taki rodzaj powitania ze względu na duży wybór wzorów i kolorów. Na rynku dostępne są między innymi konfetti w kolorze białym, kremowym, różowym oraz czerwonym. W przypadku kształtu można wybierać spośród motyli, serc, gwiazdek, a także banknotów. Podobnie jak w przypadku konfetti  przy pomocy specjalnych tub można obsypać Państwa Młodych płatkami kwiatów – ich obsługa jest niezwykle prosta, a efekt widowiskowy. Można skorzystać również z suszonych kwiatów bądź świeżych umieszczonych w koszyku lub specjalnie przygotowanych rożkach.

Bańki mydlane

Takie rozwiązanie szczególnie magicznie prezentuje się na zdjęciach. Wybierając je istnieje możliwość wypożyczenia wytwornicy do puszczania baniek, która produkuje aż 100 baniek na minutę dając niesamowity widok. Można również zaangażować gości i rozdać im małe buteleczki z płynem do puszczania baniek, co z pewnością przyniesie im wiele radości, a Młodym stworzy piękne tło do zdjęć ślubnych.

Wstążeczki na patyczkach

Wstążeczki na patyczkach to zwyczaj pochodzący z Wysp Brytyjskich, który można zaobserwować w wielu filmach romantycznych i kostiumowych np. znanej ekranizacji powieści Jane Austen ,,Duma i uprzedzenie”. Nazywane tam wedding wands to tzw. różdżki weselne zakończone kolorowymi wstążeczkami lub metalowymi dzwoneczkami. Goście swą radość z okazji powitania nowożeńców wyrażają wymachując uroczymi dzwoneczkami – ich dźwięk symbolizuje szczęście. Zwyczaj ten jest wyjątkowo oryginalny, a jego przygotowanie nie jest kosztowne.

wyjscie z kosciola mlodych

Białe gołębie

Wypuszczenie białych gołębi po ceremonii zaślubin to dobrze znany zwyczaj, który symbolizuje szczęśliwą miłość. Czynność tą może wykonać zarówno Para Młoda, jak i któryś z uczestników uroczystości. Rozwiązanie to daje niesamowity, pełen romantyczności, efekt, który z pewnością zostanie zapamiętany na całe życie.

Balony wypełnione helem

Również Para Młoda może przygotować dla swoich gości pewną niespodziankę. Oprócz wcześniej wspomnianych gołębi mogą to być balony wypełnione helem w elegancko ozdobionym pudle. Mogą mieć tradycyjny kształt lub też przedstawiać litery będące inicjałami zakochanych. Na rynku dostępne są również różne wzory przypominające swym kształtem serce, gołębia lub motyla.

Sposobów na powitanie nowożeńców jest sporo jednak ważnym jest, aby dostosować wybrane rozwiązanie do wyobrażeń Młodej Pary, bowiem ten dzień należy do nich. Z pewnością warto w miarę możliwości ustalić z innymi gośćmi weselnymi, jakie atrakcje przewidziane są dla nowożeńców, aby całość pięknie się razem komponowała.