Para Młoda na parkiecie

Intymność wesela a jego profesjonalna dokumentacja

Na ślub i przyjęcie weselne zaprasza się zwykle najbliższe osoby – członków rodziny, przyjaciół, znajomych z pracy i szkoły. Para Młoda chce ten wyjątkowy dzień przeżywać z odpowiednio dobranym gronem osób, które dobrze im życzą i wspierają ich na nowej drodze życia. Poza zaproszonymi gośćmi, na sali zawsze jednak znajduje się grono osób z obsługi. Choć ich praca jest niezbędna dla powodzenia zabawy weselnej, nie powinny grać większej roli na fotograficznej dokumentacji tego wydarzenia. Profesjonalny fotograf zadba o to, by zdjęcia były jak najlepszą pamiątką i odpowiednio przygotuje Parę Młodą do sesji.

Przede wszystkim, z fotografem i jego obiektywem powinni oswoić się Państwo Młodzi. To dla nich zdjęcia będą najlepszą pamiątką na całe życie i warto, by wyglądali na nich naturalnie. Swobodne zachowanie się w czasie ślubu i wesela jest tego doskonałą gwarancją. Niektóre pary krępują się jednak pozować do zdjęć, nie mają doświadczenia ani śmiałości. Często są to osoby, którym wydaje się, że są niefotogeniczne lub które posiadają różnorakie kompleksy. Warto już zawczasu pomóc im przezwyciężyć te osobiste ograniczenia.

Para Młoda na weselu

Modna staje się ostatnio tzw. „sesja narzeczeńska”. To przedsmak przed sesją ślubną i wspaniała okazja dla Pary Młodej, by poznała styl pracy i osobowość wybranego przez nich fotografa. Młodzi mają dzięki temu czas na poprawienie niedoskonałości oraz wiedzą już, czego się spodziewać. Kolejne spotkania z fotografem będą już tylko łatwiejsze i przyjemniejsze. Jeśli jednak wśród przedślubnej zawieruchy brakuje już czasu i energii na taką sesję, można skusić się choćby na wykonanie reportażu ślubnego. Wtedy również fotograf towarzyszy Parze od samego początku i ma ona czas na oswojenie się z jego obecnością.

Tańce weselneMłodzi to jednak nie jedyne osoby obecne podczas ślubu i wesela. Na zdjęciach zaprezentowani będą przecież pozostali goście, którzy nie mieli żadnego wpływu na wybór osoby dokumentującej wydarzenie. Często muszą oni walczyć z wieloma zahamowaniami, ponieważ wszystko jest dla nich obce – miejsce uroczystości czy nowe osoby wśród pozostałych gości. To zrozumiałe, że zaproszeni mogą czuć się skrępowani samymi okolicznościami. Chcą jednak jak najlepiej wyglądać na fotografiach. Dlatego też często tłamszą pewne cechy swojej osobowości, zachowują się nienaturalnie i są spięci, zamiast dobrze się bawić. Profesjonalny fotograf porusza się jednak po sali weselnej bardzo dyskretnie i niemal nie zauważa się jego obecności. Często w toku zabawy fotograf staje się częściowo jej uczestnikiem, dzięki czemu może bardziej bezpośrednio docierać do weselników, którzy zaczynają swobodnie mu pozować.

Nie należy zapomnieć, że ślub wraz z weselem to przede wszystkim pełne uroku święto Pary Młodej oraz jej rodziny i przyjaciół. Ważne, żeby zachowało swój indywidualny charakter i odpowiadali uczestnikom uroczystości.