Idealny bukiet ślubny

Przyszła Panna Młoda staje przed wieloma wyborami. Może zdecydować się na suknię krótką lub długą, wybrać tradycyjne polskie menu albo pokusić się o podanie zagranicznych przysmaków. Każda decyzja niesie ze sobą konsekwencje. Podobnie jest w przypadku bukietu ślubnego. Warto poświęcić czas aby wyselekcjonować najlepszą kompozycję, pasującą do stylu sukni, ale także do typu urody i osobowości kobiety.

W pierwszej kolejności należy zadecydować czy stawiamy na klasykę czy na egzotyczne rozwiązania. Floryści prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych kompozycji, które są w stanie urzec każdą kobietę, niezależnie od jej gustu. Od lat z mody nie wychodzą róże, które zawsze potrafią pięknie wkomponować się w ślubne tło. Często wybierane są też storczyki i tulipany, które nadają lekkości kompozycjom kwiatowym. Paniom, które nie lubią rutyny polecamy bukiety składające się z egzotycznych kwiatów. Dzięki nim wiązanka ślubna staje się oryginalna i niespotykana. Protea, echmea, pustynna róża – dzięki tym roślinom każda kompozycja będzie eksplozją kolorów i kształtów.

Panie mające jasną cerę, błękitne bądź szare oczy powinny postawić na jasnoróżowe, błękitne i lawendowe kompozycje. Do kobiet o śniadej karnacji i ciemnych oczach pasują wiązanki w kolorach beżu i brązu. Klasykiem kolorystycznym, który pasuje do wszystkich niewiast jest bukiet w kolorze białym lub ecru.

Wybór wiązanki powinien być uzależniony od figury przyszłej panny młodej. Panny Młode o filigranowej figurze powinny wybierać bukiety mniejsze. Wskazane będą tu okrągłe wiązanki. Panie o nieco krąglejszych kształtach powinny unikać minimalistycznych kompozycji. W tym przypadku wskazane są wiszące wiązanki, które optycznie wydłużą sylwetkę. Panny, które są wysokie nie powinny decydować się na duże bukiety.

Kilka dni przed ceremonią warto udać się do dobrego florysty i przedyskutować z nim koncepcję bukietu. Należy pokazać mu zdjęcie sukni ślubnej i kawałek materiału z którego zostanie uszyta. Wiązanka musi współgrać ze stylem stroju Panny Młodej. Ostatnio dużym powodzeniem cieszą się oryginalne stroiki. Zazwyczaj jest to pojedynczy, duży kwiat przypinany do nadgarstka.

Mówi się, że Panna Młoda powinna zasuszyć ślubny bukiet. Jeśli jednak, zgodnie z przesądem, obawia się, że wraz z nimi uschnie miłość powinna spalić go w pierwszą rocznicę ślubu.