Elementy stroju Panny Młodej

W tak szczególnym dniu jakim jest dzień ślubu, wszystkie oczy zwrócone są zwłaszcza na Pannę Młodą. Każda kobieta w tym szczególnym dniu chce wyglądać olśniewająco i właśnie dlatego wybór odpowiedniej sukni i innych elementów stroju jest tak ważny.

Niewątpliwie najważniejszym elementem stroju jest suknia ślubna. Powinna być odpowiednio dopasowana do sylwetki oraz stylu Panny Młodej, przez co uwypukli jej wdzięki i ukryje drobne mankamenty figury. W salonach sukien ślubnych spotykamy już nie tylko tradycyjną biel, lecz również odcienie kremu, ecru, beżu, błękitu, a nawet różu czy też innych odważniejszych zestawień. Wybór sukni ślubnej wiąże się również z doborem pozostałych elementów i dodatków.

Welon, mimo tego, że obecnie Panny Młode coraz częściej z niego rezygnują, nadal jest niewątpliwie symbolem zaślubin. Najczęściej jest wykonany z tiulu, szyfonu, organzy albo pięknej koronki. Welon może być gładki lub ozdobiony kryształkami, koralikami i innymi dodatkami. Welon może dodatkowo składać się z dwóch części, z których jedna zakrywa twarz, jest to tzw. woal a druga otacza całą sylwetkę. Jednak bez wątpienia powinien być dopasowany do stylu sukni ślubnej.

Innym ważnym elementem stroju Panny Młodej jest wiązanka ślubna. Przy jej wyborze należy zwrócić szczególną uwagę na: kształt bukietu, jego formę, rodzaj kwiatów, kolor, dopasowanie do stylu sukni ślubnej, typ urody, a także na osobowość.

Buty, które stosunkowo są niewidoczne na tle całej kreacji, są bardzo ważnym elementem stroju Panny Młodej. Najistotniejszą rzeczą jest, by były wygodne, dobrze pasowały do stopy, nie były ani zbyt ciasne ani zbyt luźne. Buty powinny oczywiście pasować kolorystycznie do sukni lub koloru dodatków.

Panna Młoda powinna pomyśleć też o odpowiedniej biżuterii. Jest to dodatek, który dodaje elegancji całemu strojowi. Biżuteria powinna pasować do stroju, karnacji Panny Młodej, jak również do koloru jej oczu.

Nie należy zapominać również o bieliźnie. Warto by była ona elegancka i wyjątkowa. Ślubny komplet składa się z: biustonosza, fig, pasa do pończoch, pończoch oraz podwiązki. Przy wyborze bielizny należy zwłaszcza pamiętać, by pasowała ona fasonem oraz kolorystyką do sukni ślubnej.

Chociaż zakładane coraz rzadziej, rękawiczki mają nadal swoje zwolenniczki. Najczęściej są wykonane z delikatnych materiałów: atłasu, tiulu, koronki lub jedwabiu. Odpowiednio dobrane dodadzą strojowi Panny Młodej elegancji i szyku. Rękawiczki powinny kolorem odpowiadać sukni ślubnej, bądź ozdabiać ją na zasadzie kontrastu, odpowiadając kolorowi butów i innych dodatków.

Suknia ślubna bez wątpienia jest elementem najważniejszym, jednak to odpowiednie dobrane dodatki decydują o końcowym efekcie całej kreacji.