Dzieci podczas ślubu i wesela

Oglądając w kinie filmy, w których pojawiają się sceny ślubu z łatwością możemy się wzruszyć oglądając kilkulatka ubranego w elegancki garniturek niosącego obrączki na aksamitnej poduszce, czy małą dziewczynkę sypiącą kwiatki lub niosącą welon Panny Młodej. Tego typu zwyczaje przechodzą do klasyki komedii romantycznych czy dramatów obyczajowych. Życie to jednak nie to samo, co plan filmowy, a dzieci biorące udział w uroczystości weselnej nie zawsze zachowują się tak, jak mali aktorzy z kinowych ekranów.

Podejmując decyzję o zaproszeniu maluchów na wesele Państwo Młodzi muszą bardzo dobrze przemyśleć wiele kwestii. Na pierwszy ogień wysuwa się kwestia posadzenia ich na sali. Dotychczas dzieci zajmowały miejsca na kolanach rodziców lub na krzesłach tuż obok nich. Pierwsze rozwiązanie jest bardzo męczące, drugie tylko nieco wygodniejsze, gdyż rodzice, zamiast skupić się na zabawie, sami muszą zabawiać swoje znudzone pociechy. Coraz modniejsze staje się więc stawianie dla dzieci osobnych stołów. Plusem takiego pomysłu jest oczywiście wygoda wszystkich matek i ojców, wymaga to jednak wyznaczenia kogoś odpowiedzialnego za opiekę nad maluchami. Wiadomo, że dzieci nie można spuszczać z oka nawet na moment.

Dzieci mogą świetnie się bawić, uczestnicząc w uroczystości i podczas wesela. Już przy wyjściu z kościoła, na pewno wiele radości sprawi im uczestnictwo w tradycyjnym obsypywaniu Młodych ryżem. Dzieci na pewno będą chętnie uczestniczyły też w tańcach podczas wesela.

Warto jest skorzystać z pomocy osoby, która ma odpowiednie doświadczenie i umiejętności w pracy z dziećmi. Taki profesjonalista zapewni naszym pociechom liczne atrakcje, jak choćby malowanie twarzy, puszczanie wielkich baniek mydlanych, czy liczne gry i zabawy. Może również pomóc w położeniu dzieci do łóżek i czuwać nad spokojem ich snu. W tym czasie rodzice mogą oddać się weselnym szaleństwom bez obaw o zadowolenie i bezpieczeństwo swoich pociech. Gdy Para Młoda nie życzy sobie dodatkowej osoby związanej z obsługą uroczystości, można zorganizować dla dzieci kącik z zabawkami czy zaskoczyć je specjalnym menu, nieco innym od wykwintnych dań dla dorosłych gości.