droga do oltarza

Droga do ołtarza – jak zaplanować ten moment?

Droga do ołtarza – można powiedzieć, że od tego wszystko się zaczyna. To pierwszy moment Waszego ślubu, niezwykle wzruszający, ale też stresujący. Spojrzenia gości, paraliżująca myśl o tym, że za chwilę padną słowa przysięgi, a do tego obiektywy kamer i aparatów – nie pozwólcie, by cokolwiek zepsuło te wyjątkowe chwile. Warto wcześniej wszystko rozważyć i zaplanować, wtedy z pewnością unikniecie zbędnego stresu i skupicie się na przeżywaniu Waszego ślubu.

Jak przygotować się do tej chwili?

Rozpoczęcie ślubnej uroczystości zdecydowanie wiąże się z największym zainteresowaniem ze strony gości, w związku z tym powinniście dobrze przemyśleć to, w jaki sposób się zaprezentujecie i co zrobicie, aby wypaść jak najlepiej. Dodatkowo trzeba pamiętać o tym, że każda chwila ze ślubu zostanie z pewnością dokładnie uwieczniona – wejście do kościoła to prawdziwe wyzwanie dla fotografa i operatora kamery. Chcąc im “pomóc” i tym samym wyjść dobrze na zdjęciach i filmie, przede wszystkim zapomnijcie o stresie. Dumnie trzymajcie głowy w górze – bez tego będziecie prezentować się smutno. Po drugie, przyklejcie do Waszych twarzy uśmiech – niech wszyscy wiedzą, że to szczęśliwy dzień. Panna Młoda powinna pamiętać o tym, by nie zasłaniać się bukietem, najlepiej trzymać go na wysokości klatki piersiowej. Ważne jest również tempo z jakim będziecie iść – warto przećwiczyć ten element wcześniej. Wolne, spokojne kroczenie buduje wrażenie dostojności, nie mówiąc już o tym, że znacznie ułatwia pracę kamerzyście.

do oltarza z tata

Z tatą czy narzeczonym?

Powyższe uwagi tyczą się zarówno Młodych, jak i taty Panny Młodej, który zgodnie ze zwyczajem również może poprowadzić córkę pod ołtarz i tam symbolicznie przekazać ją pod opiekę jej przyszłemu mężowi. Angażując do tego zadania tatę Młodej wyrażacie szacunek oraz podkreślacie udział rodziny w tym ważnym dniu. Z drugiej strony ważną symboliką charakteryzuje się także wspólne podejście Pary Młodej do ołtarza, które traktowane jest jako początek wspólnej życiowej drogi. Według zwyczaju religijnego z kolei Młodych do ołtarza powinien poprowadzić ksiądz, ponieważ stanowi to symbol podążania obojga za Chrystusem. Bez względu na to, co zdecydujecie w tym temacie, warto wcześniej ustalić szczegóły z tatą, jak i duchownym, który będzie prowadził Wasz ślub.

Ważna jest także odpowiednia oprawa

do oltarza z panem mlodymChcąc nadać uroczystości wyjątkowego charakteru i tym samym otrzymać piękne zdjęcia z momentu wejścia do kościoła, warto zadbać również o odpowiednie tło. Alejkę, którą będziecie kroczyć warto udekorować świeżymi kwiatami, najlepiej w jednym kolorze lub w taki sposób, aby nawiązywały do bukietu Panny Młodej. Zadbajcie także inne elementy jak dywan ścielący się pod Waszymi nogami, lampiony ze świecami – wszystko to będzie tworzyło wyjątkowy nastrój i pięknie wkomponuje się w całość. Oprawa to jednak nie tylko dekoracja, to także muzyka, która powinna być nastrojowa, spokojna i harmonijna – idealnie na takie okazje sprawdza się dźwięk skrzypiec i harfy. Pięknie brzmi także śpiew w wykonaniu operowych solistów. Wokal jednak wcale nie musi towarzyszyć uroczystości – wszystko zależy od tego, na jakie pieśni się zdecydujecie.

Wejście do kościoła to ważny, symboliczny moment, otwierający całą uroczystość. To także czas wzmożonej pracy fotografa i kamerzysty – chcąc ułatwić im pracę i sprawić, aby jej owoce były dla Was zadowalające, odpowiednio wcześniej zadbajcie o jego przygotowanie. Po odpowiednim zaplanowaniu całości otrzymacie piękną pamiątkę w postaci wyjątkowych zdjęć i filmu, które już do końca życia będą przypominać Wam o tych wyjątkowych chwilach.