Dłonie

Dłonie, które łączą serca

Dzień Ślubu jest jednym z najważniejszych w życiu każdej kobiety. Wybranie sukni ślubnej, dopasowanie bukietu, uczesanie włosów w fantazyjną fryzurę czy też dobranie makijażu, są jednymi z obowiązkowych punktów przygotowań. Jednak należy pamiętać o tym, że to dłonie wystawione są na pierwszy plan, ponieważ właśnie na nie zostanie założony symbol miłości, jakim jest obrączka.

Przed ślubem warto poświęcić dłoniom więcej czasu niż zwykle, najlepiej zacząć pielęgnację miesiąc wcześniej – świetnie nadają się do tego balsamy, maski czy peelingi. Takie zabiegi można spokojnie zrobić w domu, jednak do tych Pań, które nie mają doświadczenia w bardziej zaawansowanej pielęgnacji dłoń, wiele salonów kosmetycznych kieruje ofertę ślubną, która zawiera w sobie zabiegi regeneracyjne dla dłoni i stóp.

ManicureJeśli planowane jest przedłużanie paznokci, warto umówić się na wizytę do manicurzystki tydzień przed ślubem. W przypadku, gdy Panna Młoda nigdy nie miała zakładanych tipsów, musi nauczyć się jak na nowo zapinać guziki czy też trzymać różnego rodzaju przedmioty – przecież nie można dopuścić do dyskomfortu w tak ważnym dniu. Nie należy jednak przesadzać z długością paznokci. Muszą one wyglądać estetycznie, więc stworzenie pięknego manicure na naturalnej płytce byłoby najlepszym rozwiązaniem. Jeśli jednak decyzja padnie na tipsy, warto pamiętać o tym, aby wyglądały one jak najbardziej naturalnie.

Paznokcie przeważnie traktowane są jako jeden z dodatków, dlatego też muszą współgrać kolorystycznie z pozostałymi. Zazwyczaj Panny Młode stawiają na klasyczny francuski manicure, jednak coraz częściej na ich paznokciach spotkać można kolory. Wyłączając z palety kolor czarny, stawiają na intensywne, żywe barwy, jak np. czerwień czy fiolet. Pamiętać należy, aby pasowały one do bukietu czy innych dodatków. Na tą okazję wspaniale sprawdzają się również pastelowe odcienie. Pudrowy delikatny róż czy mięta sprawią, że dłonie będą wyglądać nie tylko wyjątkowo, ale również delikatnie i kobieco.

DodatkiWiele Pań decyduje się również na ozdoby w postaci cyrkonii, kwiatów, piór czy brokatu. Jednak nie warto przesadzać z tego rodzaju ozdobami, ponieważ można łatwo przedobrzyć. Dlatego też jeśli jednym z dodatków jest naszyjnik lub bransoletka, należy zrezygnować ze wyrazistych, święcących ozdób lub zdecydować się na ozdobę tylko jednego paznokcia.

Jeśli jako obuwie ślubne Panna Młoda wybrała sandały, nie powinna zapomnieć również o pielęgnacji stóp. Pedicure u stóp powinien być dopasowany do tego na dłoniach. Dobrze będzie jeśli pielęgnacją stóp zajmiemy się dostatecznie wcześnie, aby zlikwidować pękające pięty czy niechciane odciski.

Zdarza się, że i niektórzy Panowie bezokazyjnie dbają o swoje dłonie. Jednak w przypadku, gdy partner do nich nie należy, warto namówić go przynajmniej na jedną wizytę u specjalistki, która równo spiłuje paznokcie oraz pousuwa skórki.

Dłonie bardzo dużo mówią o człowieku. Dlatego zwłaszcza w tym wyjątkowym dniu warto pamiętać, aby były one zadbane i estetyczne. W końcu dłonie Młodej Pary będą także celem ujęć fotografa. Splecione w geście miłości wyglądają niezwykle pięknie i romantycznie, a upamiętnione na zdjęciach będą przypominać Młodej Parze o uczuciu, które ich łączy.