slub

Dlaczego warto zdecydować się na reportaż ślubny?

Reportaż ślubny to niezwykła fotografia. Dzięki niej można poczuć atmosferę ślubu i wesela, odtwarzając poszczególne chwile podczas oglądania zdjęć z uroczystości. Fotograf towarzyszy Parze Młodej od samego początku, czyli od przygotowań aż do momentu zakończenia wesela. Dlaczego zatem warto zdecydować się na reportaż ślubny?

usmiechKażdy chce mieć pamiątkę ze swojego ślubu. Najlepszą formą są fotografie wykonane w postaci reportażu. Wszystkie emocje i momenty z uroczystości są spontanicznie sfotografowane i nic nie jest pozowane, w przeciwieństwie do zwykłej sesji ślubnej. To pozwala na oddanie całej atmosfery i emocji, jakie towarzyszyły w tym ważnym dniu. Kiedy ogląda się takie zdjęcia, można ponownie wrócić do jednego z najważniejszych dni w życiu. Reportaż ślubny ma za zadanie opowiedzieć historię i ująć jej najważniejsze momenty. Tych podczas ślubu i wesela nigdy nie brakuje.

Zwykle zdjęcia ślubne przedstawiają najważniejsze momenty takie jak: krojenie tortu czy pierwszy taniec. Reportaż ślubny daje znacznie więcej. Oddaje emocje i nastój wesela. Pokazuje cały przebieg zdarzeń na fotografiach. Najważniejszą rolą fotografa w reportażu ślubnym jest także znaleźć takie wydarzenia, które nie są tak oczywiste, jak te kluczowe podczas każdej uroczystości. To dzięki nim można uwiecznić chwile, o których bez fotografa nikt by nawet nie wiedział i nie pamiętał. Dobrym momentem jest ujęcie np. wzruszenia Pana Młodego, kiedy widzi po raz pierwszy przy ołtarzu swoją przyszłą żonę.

mloda paraZdjęcia w reportażu ślubnym robione są takim samym aparatem jak te w zwykłej sesji ślubnej. Istotne jest jednak to, jak fotograf z tym sprzętem pracuje. Należy wyczuć moment i mieć otwarty umysł na najmniej oczekiwane wydarzenia, takie zdjęcia są najbardziej pożądane przez Nowożeńców. Reportażysta podczas wesela jest blisko ludzi – tę umiejętność musi ćwiczyć, ale zwykle są to profesjonaliści, zatem ich obecność nie jest odczuwalna. Efekt końcowy może zadziwić, kiedy ogląda się zdjęcia po uroczystości i zobaczy, ile ważnych elementów i szczegółów zostało ujętych przez fotografa.

Do zdjęć z reportażu ślubnego nie da się w żaden sposób przygotować. Zdjęcia robione są w taki sposób, że goście weselni nawet tego nie zauważają. To bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią zdjęć i nie chcą do nich pozować.

Zwykłe zdjęcia ślubne zwykle są pozowane i nie ma w nich nic spontanicznego. Przez to ulotne są tak ważne momenty, jak chwile wzruszenia czy radości. Zwykła fotografia nie oddaje emocji i atmosfery, która panowała na weselu. Reportaż ślubny krok po kroku towarzyszy całej uroczystości, Parze Młodej i gościom weselnym. Najlepszym fotografem, który przygotuje reportaż ślubny będzie taki, który ma już doświadczenie w tej dziedzinie. Dobrym sposobem zanim wynajmie się takiego fotografa, będzie obejrzenie jego portfolio z innych uroczystości weselnych. To pozwoli zorientować się jak wygląda reportaż ślubny i czego można się spodziewać w efekcie końcowym.