przygotowania

Czy warto fotografować przygotowania do ślubu?

Przygotowania do ceremonii zaślubin są ogromnym przeżyciem zarówno dla Młodej Pary, jak i ich bliskich, którzy mają okazję uczestniczyć w tych ostatnich chwilach przed zawarciem związku małżeńskiego. To właśnie w tym czasie emocje zaczynają brać górę – ekscytująca i wzruszająca atmosfera udziela się każdemu, a takie emocje warto uchwycić na zdjęciach. Dlaczego?

emocjePierwsze emocje

W wirze przygotowań Pary Młode często skupiają się na zamknięciu bieżących spraw, nie zastanawiając się nad tym, co właściwie się dzieje. Często to właśnie moment przygotowań jest tą chwilą, w której uświadamiają sobie, że za moment staną się mężem i żoną. Zobaczenie przyszłej małżonki po raz pierwszy w pięknej sukni, Pan Młody przypominający hollywoodzkiego aktora zapatrzonego w swoją kobietę – wszystko to sprawia, że pojawiają się pierwsze emocje związane ze ślubem. W tym momencie istnieje duża szansa na uchwycenie pięknych chwil i dlatego warto, by towarzyszył temu fotograf.

Oswojenie się z aparatem

W dniu ślubu przez wiele godzin będzie się “pod obserwacją” obiektywu aparatu. Nie jest to naturalna sytuacja, dlatego początkowo może wywoływać skrępowanie, poczucie niepokoju, nienaturalne zachowania i postawy. To normalne, jednak po pewnym czasie wszystkie te odruchy ustępują miejsca naturalności. Dlatego dobrze byłoby, gdyby już w trakcie przygotowań Państwo Młodzi przeżyli mieli możliwość oswoić się z tą niecodzienną sytuacją, by w trakcie ceremonii i wesela móc skupić się już wyłącznie na sobie.

Uchwycenie szczegółów

szczegolyJest kilka przesądów, do których wiele par nadal się stosuje. Pieniądze w kieszeni marynarki Pana Młodego, błękitna podwiązka u Panny Młodej – to jedne z elementów, których nie da się uchwycić już w trakcie ceremonii czy wesela, a podczas przygotowań owszem. To również świetny moment, by pokazać jak narzeczeni “przeobrażają się” w Państwa Młodych. Robienie makijażu, fryzury, zakładanie muchy czy krawata zwiastują, że osoba poddana tym zabiegom za chwilę zmieni się w najważniejszą postać tego wieczoru. Uchwycenie tych chwil na zdjęciach zagwarantuje wspaniałą pamiątkę.

Początek albumu ze zdjęciami

Jeśli Para Młoda chce mieć album ślubny, to wykonanie takich zdjęć będzie jego świetnym rozpoczęciem. Umieszczenie ich jako pierwszych da oglądającemu poczucie chronologii panującej w albumie, która będzie towarzyszyć mu aż do ostatniego zdjęcia. Oprócz tego będzie miał oczywiście okazję zapoznać się z przebiegiem całej uroczystości, od samego jej początku.

Warto pamiętać, że dzień ślubu to nie tylko ceremonia kościelna lub urzędowa i wesele. To także pełne emocji przygotowania, które są wielkim przeżyciem dla wszystkich osób mogących w nich uczestniczyć. Jeśli pozwoli się towarzyszyć przy nich profesjonalnemu fotografowi, można być pewnym, że zdobędzie się pamiątkę przywołującą najgłębsze wspomnienia.