Co pod szyją Pana Młodego?

Wybór dodatków do stroju Pana Młodego jest mniejszy niż w przypadku Panny Młodej. Jednak również panowie nie mają na co narzekać. Najważniejszy dodatek pojawia się przy szyi Pana Młodego. Musi pasować musi pasować nie tylko do koszuli i garnituru, ale także do osobowości i charakteru Pana Młodego.

Najbardziej popularnym jest krawat. W pewnym sensie przedstawia on indywidualność mężczyzny, jego gust czy charakter. Do białej koszuli na ślub poleca się zakładanie białego krawatu, może być z lekkim wzorem lub w kolorze ecru. Krawat jest bezpiecznym i sprawdzonym wyborem lecz niekiedy może wydawać się zbyt oczywisty i powszedni na tak wyjątkowy dzień, jakim jest dzień ślubu. Dlatego często zostaje zastąpiony innymi dodatkami.

Musznik z wyglądu przypomina krótki krawat, lecz sposób jego wiązania bliższy jest raczej muszce. Jego końce są ścięte ukośnie lub w szpic. Wiązanie musznika nie jest łatwe, dlatego dostępne są gotowe, które wystarczy przypiąć do koszuli. Dodatek ten pasuje zarówno do garnituru jak i smokingu. W ostatnich latach jest on coraz częściej zakładany przez Panów Młodych.

Podobnym dodatkiem do musznika jest plastron, który różni się tym, że jest długi i ma proste końce. Ponieważ sięga on prawie do paska spodni należy nosić go razem z kamizelką.

Popularna muszka kojarzy się głównie ze strojami wieczorowymi, bardzo eleganckimi. Często bywa, że jedyną okazją, kiedy mężczyzna ją zakłada, jest właśnie ślub. Nie jest to dodatek, który widuje się często, dlatego wybór muszki może podkreślić oryginalność.

Polecanym dodatkiem jest również fluar, jednak jest on przeznaczony dla najbardziej odważnych Panów Młodych. Jest to wykonana z miękkiego, delikatnego jedwabiu chusta wiązana pod szyją w dość swobodny sposób. Czasem jest ozdobiona elegancką szpilką oraz noszona przy nieco rozpiętej koszuli.

Jak widać, również panowie mogą wybierać wśród dodatków do ślubnego ubioru. Warto się nad nimi zastanowić, aby również Pan Młody w dniu ślubu wyglądał wyjątkowo.