Co pod suknią Panny Młodej? Ślubna bielizna

Każdy element ślubnego stroju Panny Młodej jest niezwykle ważny i powinien być starannie dobrany. Nikogo nie dziwi przywiązywanie wagi do wyboru sukni ślubnej czy też dodatków takich jak buty, biżuteria czy bukiet kwiatów. Nie należy jednak również zapominać o bieliźnie – prawidłowo dobrana nie tylko podkreśli sylwetkę, ale także doda pewności siebie dzięki wykorzystanym materiałom, haftom czy koronkom.

Często sylwetka wymaga podkreślenia talii czy biustu lub ukrycia odrobiny tłuszczyku. Panny Młode o takich sylwetkach mogą skorzystać ze ślubnych body korygujących, które nadadzą kształt sylwetce, a dzięki wykonaniu z pięknych materiałów, nie stracą na uroku ślubnej bielizny. Duży biust można zmniejszyć optycznie, stosując odpowiedni model biustonosza. Podobnie można wykorzystać biustonosze typu „push up” do formowania biustu, również tego mniejszego.

Wiele Panien Młodych decyduje się na suknię z odkrytymi ramionami. Suknie gorsetowe często nie wymagają już dodatkowej bielizny, gdyż to właśnie gorset sukni podtrzymuje i formuje biust. W przypadku innych typów sukni z odkrytymi ramionami, warto założyć biustonosz z odpinanymi ramiączkami, który przylega do ciała dzięki silikonowej taśmie. Nietypowa bielizna jest potrzebna również, gdy Panna Młoda wybierze suknię z dużym wycięciem na plecach – wtedy najlepiej zdecydować się na biustonosz z krzyżującymi się nisko na plecach ramiączkami, które zapinane są z przodu, na wysokości talii.

Bielizna do sukni z odkrytymi ramionami

Kolejnym niezbędnym elementem ślubnej bielizny są pończochy lub rajstopy. Wyjątkowość stroju jakim jest suknia ślubna wymaga zakrycia nóg choćby najcieńszą tkaniną. Pończochy stały się świetną alternatywą dla rajstop, szczególnie te samonośne, które są bardzo wygodne, a dzięki dużej ilości silikonowych pasków stabilnie przylegają do nogi. Kolor pończoch i rajstop powinien być neutralny bądź nawiązywać do sukienki. Może to być kolor śnieżnej bieli, jeśli taka jest sukienka, ale również rajstopy kremowe czy w kolorze naturalnym.

Pończochy Panny Młodej

Ważnym elementem dopełniającym bieliźnianą część garderoby Panny Młodej jest podwiązka. Ma ona znaczenie symboliczne i jest często wykorzystywana podczas zabaw związanych z oczepinami. Podwiązka powinna być noszona na lewej nodze. Podwiązka może być w kolorze białym lub écru, choć coraz częściej spotyka się podwiązki błękitne, zgodnie z przesądem, że „strój Panny Młodej powinien zawierać niebieski element”.

Bielizna ślubna, choć nie jest widocznym elementem stroju dla weselników, ma ogromne znaczenie dla komfortu Panny Młodej. Może dodać jej także pewności siebie. Piękna bielizna może być także prezentem dla Pana Młodego, który zobaczy ją podczas poślubnej nocy.