auto do slubu

Auto do ślubu – jakie wybrać?

Kiedy Wasza uroczystość już się rozpocznie cała uwaga gości będzie zwrócona na Was – nie inaczej będzie podczas wyjścia z kościoła i podróży do sali weselnej. Nic dziwnego, że w czasie jej pokonywania, chcecie siedzieć w wymarzonym, ładnie udekorowanym aucie. Jeżeli jeszcze nie wiecie, na jaki samochód się zdecydować, sprawdźcie poniższe propozycje.

Zabytek z klasą

Zabytkowy samochód to idealna propozycja dla wszystkich organizujących swój ślub w klimacie retro lub vintage. Dla fanów minionej epoki ciekawym rozwiązaniem będzie Wołga, Syrenka lub Volkswagen T1 „Bulik”, natomiast dla miłośników starego Hollywood – Chevrolet 150 lub nieśmiertelny Cadillac de Ville z nadwoziem coupe. Wśród symboli stylu boho, kojarzonego głównie z latami siedemdziesiątymi, znajdują się dwie perełki motoryzacji. Volkswagen Typ 1, bardziej znany jako Beetle lub ,,Garbus”, oraz Volkswagen Karmann Ghia w wersji cabrio. Obydwa pamiętają czasy dzieci kwiatów i doskonale wpisują się w tą estetykę.

Przy wyborze zabytkowego pojazdu warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Po pierwsze, żółte tablice – jeżeli samochód taką ma, oznacza to, że jest pod stałym nadzorem konserwatora zabytków, który poświadcza o jego sprawności. Po drugie, przed podjęciem decyzji warto udać się na jazdę testową, ponieważ może okazać się, że wybrany model nie jest dla Was komfortowy. Po trzecie, pogoda – jeżeli wymarzyliście sobie kabriolet, koniecznie śledźcie prognozy pogodowe i pamiętajcie o zabraniu materiałowego dachu, który osłoni Was przed deszczem.

zabytkowe auto slubne

Dekoracja takiego auta powinna być minimalistyczna – głównie dlatego, że sam jego wygląd przyciąga uwagę. Można w tym przypadku zdecydować się na delikatne wstążki przy klamkach lub subtelne kwiat na masce auta. Tak przystrojony będzie najlepiej prezentował się na zdjęciach.

Luksus ze sportowym pazurem

Auta z klasy F sprawdzą się u wszystkich fanów nowoczesnej motoryzacji. Jeżeli nie możecie pozwolić sobie na wymarzone, sportowe auto, może chociaż pojedziecie nim do ślubu? To świetna propozycja, zwłaszcza dla panów, ponieważ przejażdżka takim pojazdem będzie dodatkową atrakcją. Wybór modelu zależy w tym przypadku tylko od Waszych preferencji – wśród najpopularniejszych propozycji znajdziecie: Porsche Panamera 4S lub GTS, Mercedesa CLA i Jaguara XF. Dekoracja takich samochodów, wbrew pozorom jest bardzo trudna, bowiem zbyt wiele elementów może stworzyć efekt kiczu, natomiast ich minimalna ilość może zginąć na tle dużych felg i mocnymi świateł.

nowoczesne auto do slubu

Luksus kojarzy się często z długimi limuzynami, z pachnącą skórą i barkiem wewnątrz. Takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku, kiedy Państwo Młodzi mają więcej niż dwoje świadków, wówczas wszyscy mogą razem pokonać drogę między kościołem i salą weselną. W kwestii przybrania takiego auta obowiązują podobne zasady, co w przypadku sportowych modeli.

Z wypożyczeni lub… od znajomego

Wszystkie powyżej wymienione auta bez trudu znajdziecie w ofertach firm zajmujących się wypożyczaniem samochodów do ślubu. Zazwyczaj oferują oni kompleksową usługę uwzględniającą np. przybranie auta czy szofera. Innym rozwiązaniem, bardzo często praktykowanym, jest pożyczenie samochodu od kogoś z rodziny lub znajomego – koszty z pewnością będą mniejsze. W takiej sytuacji jednak odradza się proszenie o kierowanie pojazdem właściciela samochodu. Zamiast tego można poprosić o to świadka. Pan Młody również może zasiąść za kierownicą lub istnieje także możliwość wynajęcia szofera.

Chcąc zapewnić sobie komfort w tym wyjątkowym dniu i sprawić, aby auto wpasowało się w klimat ślubu i wesela, dobrze przemyślcie wszystkie dostępne opcje. Jeżeli istnieje taka możliwość poświęćcie trochę czasu na zapoznanie się z poszczególnymi modelami, najlepiej na żywo – dzięki temu przekonacie się, czy wybrany pojazd na pewno sprosta Waszym wyobrażeniom i oczekiwaniom.