welon

Amator a profesjonalny fotograf ślubny

Organizacja wesela wiąże się z podejmowaniem różnych ważnych decyzji. Jedną z nich jest wybór fotografa. W internecie znaleźć można wiele ofert wykonania zdjęć ślubnych przez fotografów-amatorów – często za darmo i w ramach zdjęć do tworzonego portfolio. Jednak czy to dobry pomysł skorzystać z usług nieprofesjonalisty?

wodaCzęsto chęć oszczędzenia pieniędzy przez Narzeczonych wiąże się niestety z rozczarowaniem z efektów pracy fotografa-amatora. Zdjęcia ślubne to najtrwalszy sposób uwiecznienia tego wyjątkowego dnia dla Pary Młodej. Ważne jest, aby wykonane zostały jak najlepiej, z uwzględnieniem odpowiedniego kadru czy oświetlenia – w końcu miło jest pochwalić pięknymi fotografiami przed rodziną i znajomymi. To główny powód, by jednak zdecydować się na usługi profesjonalistów, posiadających odpowiedni sprzęt i wiedzę na temat fotografowania. Podpisując umowę z profesjonalnym fotografem Para Młoda ma gwarancję, że zdjęcia zostaną wykonane bardzo dobrze. W końcu wszystkie warunki współpracy zawarte są w dokumencie, a w razie braku realizacji zlecenia w odpowiedni sposób, można takiego fotografa pociągnąć do odpowiedzialności przed sądem. Poza tym profesjonaliści wiedzą, jak ważna jest dobra opinia w internecie i wyrobienie sobie marki, dlatego dołożą wszelkich starań, aby zdjęcia oddały charakter całego wydarzenia.

Dostęp do profesjonalnego sprzętu fotograficznego jest powszechny i zakupić może go każdy. Jednak samo posiadanie sprzętu nie czyni fotografa profesjonalistą. Niezbędna tutaj jest także odpowiednia wiedza i talent. Profesjonalista wie, jak się ustawić, by światło dobrze padało czy też jakiej lampy użyć w danym otoczeniu. Dodatkowo doświadczony fotograf potrafi tak robi zdjęcia, aby nie przeszkadzać w kościele w czasie ceremonii oraz na weselu bawiącym się gościom. Często też ksiądz wymaga zaświadczenia o odbyciu kursu liturgicznego, zezwalającego na fotografowanie ślubu. Amatorzy rzadko wiedzą o konieczności takiego dokumentu, przez co może zostać on niewpuszczony do kościoła. Należy również wziąć pod uwagę „złośliwość rzeczy martwych” – aparat może odmówić współpracy. Doświadczony fotograf zawsze ma przy sobie dodatkowy sprzęt, w razie gdyby pierwszy zestaw się popsuł.

goryGdy zdjęcia zostaną już zrobione, trzeba oczywiście poddać je selekcji i obróbce. Amatorzy często oddają Parze Młodej tysiące zdjęć, układające się w film poklatkowy. Oglądanie takich samych lub podobnych fotografii jest nudne i bezsensowne. Profesjonalista odda Młodej Parze 100 zdjęć, pokazujących najważniejsze momenty uroczystości zaślubin i wesela oraz emocje, jakie temu towarzyszyły. Ważna jest także profesjonalna obróbka zdjęć, tak aby wyglądały dobrze nie tylko na monitorze, ale również na papierze. Profesjonalne studia fotograficzne wyposażone są w specjalne monitory, dzięki którym fotograf ma pogląd jak fotografia będzie wyglądać po wydrukowaniu.

Wybór

profesjonalnego fotografa to oszczędność stresu, który nie jest potrzebny Parze Młodej w tak ważnym dla nich dniu. To także gwarancja otrzymania zdjęć w terminie. Właśnie dlatego warto zdecydować się na podjęcie współpracy z profesjonalistami, którzy stworzą dla Pary Młodej piękną pamiątkę na lata.