glowna

Alternatywa dla welonu – co go może zastąpić?

Każda przyszła Pana Młoda od dziecka marzyła, aby w tym wymarzonym dniu ubrać piękną białą suknię i welon. Ostatnio jednak dodatek w postaci welonu zastępowany jest innymi ozdobami, które są świetną alternatywą dla tej tradycji. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji idealnych na tę okazję.

opaskaWianek ze świeżych kwiatów to pierwsza propozycja ślubnego nakrycia głowy, która w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność wśród kobiet. Biorąc ślub wiosną lub latem warto zdecydować się na sezonowe kwiaty. Jeżeli chodzi o trwałość takiego wianka – bez obaw, wykonany przez florystę przetrwa cały dzień. To jak wygląda wianek zależy już tylko od wyobraźni Panny Młodej. Może być skromny i cienki lub obfity tworzący „kwiatową czapkę”. Najważniejsze, aby pasował do sukni, motywu przewodniego i nie zakrywał twarzy kobiety.

Kolejną propozycją jest elegancki toczek lub kapelusz, który noszą panie z rodzin królewskich podczas ważnych uroczystości. Choć częściej taką ozdobę zakładają kobiety z rodziny Pary Młodej, to nierzadko decydują się na taki dodatek również same Panny Młode. W połączeniu z woalką zakrywającą część twarzy to świetna alternatywa do tradycyjnego welonu. Należy jednak pamiętać, że nie każdej kobiecie pasuje takie nakrycie głowy, dlatego przed podjęciem decyzji warto przymierzyć różne jego warianty.

fascynatorFascynator to następna opcja wyboru dodatku dla Panny Młodej. A co to tak właściwie jest? Otóż jest to stroik do włosów, który zakłada się za pomocą opaski lub grzybka. Może być on bardzo ozdobny lub skromny w kolorze białym. Przeważnie jest on wariacją na temat kokard i ich upięć. Alternatywa ta przypadnie do gustu szczególnie paniom z charakterem, chcącym się wyróżniać na każdym kroku.

Zdecydowanie najwygodniejszą ozdobą w dniu ślubu dla Panny Młodej będzie opaska. Pasuje do każdej fryzury i do praktycznie każdej sukni ślubnej. Ozdobiona diamencikami, kwiatami i perłami stanowić będzie skromny, a jednak wyrazisty dodatek. Świetnie sprawdzi się, gdy już sama kreacja Panny Młodej jest bogata i potrzebuje tylko delikatnego akcentu.

kwiatPojedyncze kwiaty wpięte w upięcie to propozycja dla kobiet romantycznych, lubiących elegancję i prostotę. Czasem wystarczy jeden duży kwiat wpięty w kok, aby cała stylizacja nabrała wyrazu. Decydując się na to rozwiązanie warto postawić na kwiaty trwałe takie jak: storczyki, orchidea czy margaretki, aby w czasie zabawy weselnej kwiat nie zwiądł i nie popsuł pięknej fryzury.

Ślub to wielkie wydarzenie. Chcąc wyglądać elegancko i podkreślić rangę tego wydarzenia Panna Młoda powinna zdecydować się na nakrycie głowy. Niekoniecznie musi to być, welon, ponieważ propozycji jego zastąpienia jest wiele. Należy jednak pamiętać, aby ozdobę wybrać wcześniej, tak aby dopasować ją zarówno do kreacji, jak i upięcia włosów.