slubny album

Album ślubny – wyjątkowa pamiątka na lata

Zdjęcia to jedna z najważniejszych ślubnych pamiątek – pozwalają wracać wspomnieniami do wzruszających chwil i emocji jakie przeżywaliśmy w tym wyjątkowym dla nas dniu. I choć w dzisiejszych czasach większość zdjęć przechowujemy w formie elektronicznej, my gorąco zachęcamy do tego, by kadry ze ślubu, wesela i sesji plenerowej utrwalić tradycyjnie – w ślubnym albumie, który kryje w sobie ogromną wartość sentymentalną.

Rozmiar i materiał

Zdjęcia wykonane przez profesjonalnego fotografa posiadają jedną istotną cechę: nie ma ryzyka, że po wywołaniu rozczaruje nas ich jakość czy też okażą się niewyraźne i rozmazane – dotyczy to także dużych formatów. Mimo tak dużej swobody najczęściej spotykanym rozmiarem, jaki stosuje się w przypadku albumów ślubnych jest 20×30 mm oraz 30×30 mm. Warto również dobrze przemyśleć kwestię papieru, na jakim zostaną wydrukowane. Najlepszy i najbardziej odporny na zabrudzenia będzie ten jedwabisty. Na błyszczącym odciśnięte palce będą widoczne, natomiast materiał kredowy niesie ze sobą specyficzną fakturę, która nie każdemu przypadnie do gustu.

Zwykle cena zamawianego produktu zawiera dziesięć kartek. Jeżeli masz więcej zdjęć, które nie mieszczą się na podstawowych, możesz dokupić kolejne. Często firmy zajmujące się przygotowaniem fotoalbumów i fotoksiążek umieszczają na swoim stronach www specjalne edytory, dzięki którym klient może sam wybierać i ustawiać swoje obrazy, dodawać zabawne elementy, czy tekst. To czyni gotowy produkt niepowtarzalnym i w pełni spersonalizowanym. Dodatkowo przeważnie istnieje możliwość wyboru okładki – to ważna część każdego albumu, która może zdecydować o całym jego charakterze.

Fotoksiążka czy fotoalbum?

Choć na pierwszy rzut oka nazwy te wydają się znaczyć to samo, w profesjonalnym żargonie fotoalbum i fotoksiążka znacząco się od siebie różnią. Pierwsza z wymienionych pozycji ma charakterystyczne grube, twarde karty, które rozłożone na płasko tworzą tzw. rozkładówkę. Taka budowa pozwala na znacznie większą personalizację, szczególnie jeśli chodzi o jego oprawę – dzięki temu fotoalbum jest doskonałym pomysłem na elegancki prezent lub przechowywanie fotografii, które zasługują na szczególne miejsce, jak te ze ślubu, przyjęcia weselnego czy sesji nowożeńców. Na nieco mniej elegancką fotoksiążkę z kolei składają się miękkie kartki zszywane na grzbiecie – przez to nie jest możliwe ułożenie ich w jednej linii. Mimo wszystko powyższe formy pozostają bardziej odpowiednią propozycją niż tradycyjny album, w którym przykleja się fotografie bądź wkłada je w specjalne “kieszonki” – jest też mniej odporny na zniszczenia i zdecydowanie mniej oryginalny.

Gotowy album koniecznie umieśćcie w widocznym miejscu, na przykład na stoliku kawowym w salonie, wówczas w trakcie codziennych czynności będziecie mogli wrócić wspomnieniami do tych magicznych chwil. Z pewnością pozostanie to także ciekawą atrakcją dla Waszych gości. Pamiętajcie, że zdjęcia wykonuje się, by zatrzymać piękne chwile – kiedy pozostawicie je na dysku komputera z pewnością nie będą tak często przez Was przeglądane jak w przystępniejszej, papierowej formie.