Sesja ślubna - Cytadela

8 miejsc w Poznaniu, w których warto zrobić plenerową sesję ślubną

Sesje ślubne można robić w pięknych lasach i na ukwieconych łąkach, ale równie fantastyczny efekt można uzyskać pozostając w mieście. Poznań jest pełen miejsc, w których Para Młoda może zrobić sobie niebanalne zdjęcia ślubne. Poniżej przedstawiamy kilka najczęściej wybieranych przez Nowożeńców punktów na mapie stolicy Wielkopolski. 

Park Mickiewicza

W Poznaniu zdecydowanie nie brakuje parków, które mogą stać się ciekawym planem zdjęciowym dla Młodej Pary. Najbardziej znany z tego jest niewątpliwie Park Mickiewicza, który daje fotografowi ślubnemu szereg inspiracji: drzewa, ławeczki stojące w ich cieniu, fontannę otoczoną zielenią i wreszcie schody Teatru Wielkiego.

Park Mickiewicza w Poznaniu - sesja ślubna

Cytadela

Innym poznańskim parkiem, w którym można zrobić oryginalną sesję zdjęciową jest Cytadela. Oprócz pięknej zieleni i urokliwych zakątków, fotograf ślubny ma tu do dyspozycji ruiny i stare budowle, a także wiele militarnych akcentów. Można też skorzystać z uprzejmości jednej z restauracji, które znajdują się w parku i zrobić sesję w jej wnętrzu.

Cytadela - sesja ślubna w Poznaniu

Park Sołacki

Niezwykle romantyczną sesję ślubną można także zaaranżować w Parku Sołackim, który jest chyba najpiękniejszym zielonym zakątkiem Poznania. Angielski styl krajobrazowy, niewielki wodospad, piękne stawy, a nad nimi drewniane mostki – to aż prosi się o bycie tłem dla pięknych ujęć plenerowych.

Stara Parowozownia

Nietypowa sesja ślubna to marzenie wielu par i Stara Parowozownia z pewnością pomoże je spełnić. Zdjęcia w tym miejscu to dowód na to, że plenerowa sesja nie musi być wcale tradycyjna, a wykorzystanie takiego tła dodaje zdjęciom niepowtarzalnego klimatu.

Stara Parowozownia - sesja ślubna w Poznaniu

Zdjęcia ślubne nad Wartą

Aby zrobić piękne zdjęcia ślubne, można też wykorzystać główną rzekę płynącą przez Poznań. Jako tło warto wykorzystać tu miejską architekturę wyglądającą z oddali, mosty (na przykład malowniczy Most Jordana) albo posłużyć się samym urokiem Warty i zieleni rosnącej wzdłuż jej brzegów.

Warta - sesja ślubna w Poznaniu

Stary Rynek

Bardzo klasycznym wyborem miejsca na sesję ślubną w Poznaniu jest Stary Rynek. Nic zresztą dziwnego, bo charakterystyczna płyta z kostki brukowej i kolorowe kamieniczki zapewniają zdjęciom bardzo atrakcyjną oprawę. Do poszczególnych ujęć można też wykorzystać wąskie uliczki i ogródki letnie restauracji.

Stary Rynek - sesja ślubna w Poznaniu

Miejska sesja

Jeśli Stary Rynek to dla Was za mało, a marzy Wam się sesja z miejską architekturą w tle, warto pamiętać, że Poznań jest pełen niezwykle fotogenicznych punktów. Tłem mogą być charakterystyczne budowle Poznania, ale też nikomu nieznane uliczki, które stworzą niepowtarzalny klimat. Równie dobrze można skorzystać z pięknych wnętrz restauracji czy kawiarni – Poznań daje ogromny wybór pełnych wdzięku i wyjątkowego klimatu lokali. Nowożeńcy jako tło miejskiej sesji równie chętnie wybierają miejsce, do którego mają szczególny sentyment – profesjonalny fotograf sprawi, by powstały tam najpiękniejsze pamiątki z początku ich małżeństwa 🙂

Poznań - miejsca sesja ślubna

Caffe Bimba na ulicy Półwiejskiej

Oryginalna sesja może też odbyć się w… tramwaju. Stary wagon tramwajowy MPK przerobiony na kawiarnię to niezwykle klimatyczne miejsce, które stwarza podstawy do nieco innej, nietypowej sesji ślubnej.

Powyższe przykłady to doskonały dowód na to, że nie trzeba jechać daleko, by zyskać naprawdę fajną pamiątkę w postaci plenerowych zdjęć ślubnych. Macie inny pomysł na swoją sesję ślubną? Odezwijcie się do nas! Chętnie poznamy z Wami nowe wyjątkowe miejsca w Poznaniu 🙂