podziekowania dla rodzicow

6 pomysłów na wyjątkowe podziękowania dla rodziców

Podczas przygotowań do najważniejszego dnia swojego życia, jakim jest ślub, Para Młoda bardzo często szuka sposobu na to, aby podziękować swoim rodzicom za wszystko, co od nich otrzymali: miłość, wychowanie i wsparcie. Jak zrobić to w oryginalny sposób?

Własnoręcznie przygotowane upominki

Bardzo dobrym pomysłem na prezent są własnoręcznie przygotowane upominki. To znak dla rodziców, że włożyliście całe swoje serce w to, aby stworzyć coś specjalnie dla nich. Wystarczą dobre chęci i odrobina umiejętności artystycznych – doskonale sprawdzą się tutaj ramki ze zdjęciami, portrety rodziców malowane farbami czy zamknięte w słoiku wycinanki.

Kosze z upominkami

Bardziej tradycyjnym rozwiązaniem jest wręczenie wiklinowych koszy z upominkami. W ich wnętrzu mogą się znaleźć na przykład: kawa, wino, czekoladki, herbata, ręczniki, poduszki czy kwiaty. Można kupić gotowe zestawy w internecie bądź kwiaciarni, a także stworzyć taki kosz samemu.

podziekowanie mlodych

Spersonalizowany prezent

Świetną pamiątką, która będzie miała duże znaczenie sentymentalne jest spersonalizowany prezent, przypominający obdarowanym o wyjątkowym dniu, jakim był ślub ich dzieci. Może to być na przykład biżuteria z grawerem – bransoletka dla mamy czy spinki do mankietów dla taty. Świetnie sprawdzą się również wieczne pióra bądź długopisy wysokiej jakości.

Filmik z podziękowaniami

Jeśli masz nieco więcej czasu na przygotowania i głowę pełną pomysłów, możesz zrobić coś bardziej twórczego. Pomysłem, który cieszy się dużą popularnością jest stworzenie filmiku z podziękowaniami, z ulubionym podkładem muzycznym rodziców, przeplatanego zdjęciami z dzieciństwa… wzruszenie gwarantowane!

Autorska piosenka

Jeśli wraz ze swoim partnerem posiadacie talent artystyczny, możecie pokusić się o skomponowanie autorskiej piosenki, której słowa wyrażą wdzięczność, jaką darzycie swoich rodziców. Jedno z Was może śpiewać, a drugie na przykład grać na gitarze lub keyboardzie. To rozwiązanie można połączyć również z poprzednią propozycją – wystarczy nagrać teledysk do stworzonej przez siebie piosenki.

zabawy wesele

Zabawny skecz

Czy Wasi rodzice mają świetne poczucie humoru? W takim razie przypadnie im do gustu to rozwiązanie, które wymaga jednak nieco odwagi. Przygotujcie zabawny skecz aktorski, który wywoła radość u zgromadzonych gości. W końcu śmiech to zdrowie! Najlepiej byłoby, gdyby w jakiś sposób odnosił się do rodziców – można wcielić się w ich role lub wykorzystać charakterystyczne dla nich zachowania czy powiedzenia.

Podziękowania dla rodziców to obowiązkowy element każdego wesela. Przy wyborze odpowiedniego sposobu na ich złożenie, warto kierować się upodobaniami rodziców, a także własnymi możliwościami. Dzięki temu z pewnością wywołają one pozytywne emocje i wzruszenie.