glowna

6 pomysłów na plenerową sesję ślubną

Zdjęcia dają możliwość powrotu do miłych chwil skutecznie poprawiając humor, zwłaszcza gdy wiążą się z jedną z najważniejszych decyzji w życiu: zawarciem małżeństwa. Sesje fotograficzne wykonywane Młodym Parom są coraz bardziej profesjonalne, tworząc z plenerowych fotografii prawdziwe dzieła sztuki. Dlatego tak ważne jest, by dobrze przemyśleć tematykę sesji ślubnej, dbając by była nietypowa i miała szczególne znaczenie dla małżonków. Jeśli więc nie macie pomysłu na wyjątkową sesję plenerową, poniżej przedstawiamy kilka inspiracji.

Ulubione miejsce

Podczas sesji ślubnej emocje może wywoływać nie tylko sam fakt zawarcia związku małżeńskiego.

Wiele par celebruje miejsce poznania się, pierwszej randki lub takie, w którym przebywanie jest dla partnerów odskocznią od rzeczywistości. Dla takich małżeństw zdjęcia w ulubionej restauracji, parku czy kinie będą świetnym pomysłem.

rekwizytSesja z rekwizytem

Para Młoda stanowi piękną ozdobę każdej fotografii, jednak rekwizyty mogą urozmaicić sesję zdjęciową. Wykorzystanie na przykład balonów pomoże stworzyć radosną atmosferę i tym odzwierciedli zamiłowanie Pary Młodej do zabawy, drzemiącą w nich nutkę szaleństwa lub, wręcz przeciwnie, romantyczną scenerię rodem z hollywoodzkiej produkcji.

Klimatyczna architektura

Stare fabryki czy urokliwe pałace są idealnym tłem dla tego typu sesji. Pary, którym zależy na zdjęciach w bajkowym stylu, powinny poszukać w swojej okolicy dzieł architektury przywołujących na myśl magiczną scenerię. Z kolei ci, którym zależy na nastrojowych zdjęciach w nieco bardziej “buntowniczym” stylu, mogą wybrać starą fabrykę lub parowozownię.

przyrodaOkoliczności przyrody

Naturalne krajobrazy potrafią zapierać dech w piersiach, dlatego również i je warto wykorzystać w stworzeniu wyjątkowych zdjęć ślubnych. Pola lawendowe, parki, lasy, brzegi rzek – dobry fotograf będzie potrafił uchwycić piękno przyrody tak, że stworzy ona doskonałe tło dla pozujących nowożeńców.

Miejsce pochodzenia

Jeśli któreś z małżonków wywodzi się z miejscowości słynącej z ciekawych terenów, warto rozważyć uwiecznienie ich na zdjęciach. Nastrojowy stary rynek, górskie widoki, piękne lasy i jeziora – każde z tych miejsc może być inspiracją dla stworzenia wyjątkowych plenerów. Wszystko zależy od wizji Państwa Młodych i inwencji fotografa.

humorHumor i pasja

Małżeństwa nie byłyby udane, gdyby nie dzielenie wspólnych pasji i umiejętność wzajemnego rozweselania się. Wykorzystanie cech łączących parę na pewno stworzy nieprzeciętną sesję fotograficzną. W końcu Panna Młoda jadąca na motocyklu w sukni ślubnej to niecodzienny widok, który wpisuje się w koncepcję oryginalnych pomysłów na zdjęcia plenerowe.

Radość z dopiero co zawartego małżeństwa jest ogromna i zdecydowanie warto ją uwiecznić na zdjęciach. Fotograf traktujący swoją profesję z pasją i oddaniem będzie potrafił ująć szczęście, jakim emanują nowożeńcy, a dodatkowo zadba o okoliczności, które sprawią że para poczuje się swobodnie i wyjątkowo.