zima

5 powodów, dla których warto zorganizować ślub i wesele w Święta Bożego Narodzenia

Przed Młodymi, którzy niedawno co się zaręczyli, stoi nie lada zadanie – wybór daty ślubu. Wielu marzy o przyjęciu w miesiącach letnich, a szczególnie w czerwcu, sierpniu i wrześniu, bo w ich nazwy zawierają literę R – tak na szczęście, aby nie zapeszyć.

Jest jednak jeszcze jeden wyjątkowy termin, który trzeba rozważyć, a mianowicie Święta Bożego Narodzenia. Dlaczego warto wziąć go pod uwagę?

 

Duża dostępność sal weselnych

salaJeszcze jakieś 10 lat temu trudno byłoby zgodzić się z tym stwierdzeniem. Czasy jednak się zmieniły i dziś o wiele mniej par niż kiedyś marzy o ślubnej uroczystości w grudniu. Popularność sezonu ślubnego trwającego od wiosny aż do wczesnej jesieni sprawiła, że na wynajęcie sali w tych miesiącach czeka się najdłużej – czas oczekiwania na wolną salę wydłużył się już do 2 lat. Dlatego jeśli zakochani nie chcą tak długo czekać na zapieczętowanie ich miłości, powinni rozważyć zawarcie związku małżeńskiego właśnie w Święta Bożego Narodzenia. Sytuacje, jakie spotkały kilka wspaniałych par, z jakimi mieliśmy okazję współpracować, potwierdzają, że oblężenie sal w tym czasie jest znacznie mniejsze niż latem.

Klimatyczna sceneria ślubna

Otaczająca biel, zapach świerku i blask mieniących się w setkach kolorów światełek sprawia, że cała atmosfera świąt i tego jednego z najważniejszych dni w życiu staje się taka magiczna. To czas, gdy ulice miast, ścieżki parków, wnętrza kościołów i budynków zaskakują swym pięknem – nie brakuje gałązek zielonego drzewka, srebrzysto-złotych łańcuchów i blasku lampek. Standardowe ozdoby ślubne sprawdzą się na przyjęciu o każdej porze roku, ale to właśnie tylko w Święta Bożego Narodzenia można liczyć na fotografie w tak pięknej scenerii, przy bogato przystrojonej choince czy w odbiciu spersonalizowanej bombki z datą Waszego ślubu.

Prawdziwie rodzinna atmosfera

Zaproszenie na ślub w pierwszy lub drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia to wspaniała okazja to spotkania się z całą rodziną.

To tak, jakby upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, ponieważ bardzo prawdopodobne, że na Wasz ślub zjadą się nie tylko bliska rodzina, ale także krewni z odległych miast i zagranicy.

 

Dzień odpoczynku dla Pary Młodej i gości

sceneriaZwykle uroczystości ślubne odbywają się w soboty lub piątki, a w przypadku ślubu w Boże Narodzenie może się okazać, że przypadnie akurat w środku tygodnia. Kto by pomyślał, przecież standardowo takie rozwiązanie nie jest możliwe. To kolejny powód świadczący o tym, że wybór takiego terminu jest wyjątkowy. Jeśli zdecydujecie się na 25 grudnia, kolejny dzień jest ustawowo wolny. Z kolei jeśli wybierzecie 26 grudnia, może być on bardziej problematyczny, gdyż to ostatni dzień odpoczynku od pracy. Jednak nie ukrywajmy, że większość osób i tak zawsze po świętach rozważa mały urlop, aby jeszcze trochę nacieszyć się rodziną i niezwykłą atmosferą świąt.

Wymarzone zakończenie roku

Wraz z nadchodzącym końcem roku kalendarzowego podsumowuje się mijający i zaczyna planować działania na następny. Czy ślub pod koniec grudnia nie byłby cudownym zakończeniem roku? Zaraz po nim Wasza pierwsza impreza sylwestrowa i wejście w nowy rok jako świeżo upieczone małżeństwo z kolejnymi wspólnymi planami.

Organizacja ślubu 25 lub 26 grudnia niesie ze sobą wiele zalet. Choć jest to okres zimowy i z tego powodu trzeba zadbać o kilka dodatkowych szczegółów, chociażby takich jak dopasowane odzienie wierzchnie dla Panny i Pana Młodego, to tak naprawdę żadna tego typu podobna rzecz nie powinna stanąć Wam na przeszkodzie.