zaproszenie slub

5 pomysłów na oryginalne zaproszenia i zawiadomienia o ślubie

Ślub to wyjątkowy dzień w życiu każdego z nas. Decydujemy się powiedzieć ukochanej osobie nie tylko “kocham”, lecz także “będę zawsze przy Tobie, w zdrowiu i w chorobie”. Wymaga to niezwykłej dojrzałości i gotowości na odpowiedzialność, jaką niesie małżeństwo. W burzy przedślubnych przygotowań musimy pomyśleć także o zaproszeniach i zawiadomieniach o tym szczególnym dla nas dniu.

Na początku narzeczonym zawsze towarzyszy dylemat, kogo zaprosić na wesele, a komu wręczyć jedynie informację o ślubie. Gdy ta kwestia zostanie już ustalona, czas pomyśleć nad formatem zaproszenia oraz treścią i grafiką. Najczęściej w drukarni możemy wybierać spośród gotowych wzorów – w modzie są zaproszenia niebanalne, z oryginalnymi zdobieniami, kolorowe (biel i róż od dawna nie są już jedynymi dopuszczalnymi kolorami), w formie komiksów, z elementami trójwymiarowymi – pomysłów naprawdę nie brakuje. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by zaproszenie na swój ślub i wesele wykonać samodzielnie. Zyskujemy wówczas pewność, że nie tylko nabierze ono oryginalnego charakteru, ale również będzie w pełni odpowiadać naszym wyobrażeniom.

zaproszenie slubneKolejnym krokiem powinien być dobór treści. Dobrze byłoby postawić na spersonalizowany tekst, aby dać gościom do zrozumienia, że będą uczestniczyli w naprawdę wyjątkowym wydarzeniu. W zaproszeniu/zawiadomieniu muszą się znaleźć informacje: kto zawiadamia, kogo zawiadamia, gdzie i kiedy odbędzie się uroczystość oraz przyjęcie weselne. Można także podać numery telefonów do narzeczonych tak, aby ułatwić potwierdzenie przybycia.

Tworzenie treści zaproszenia/zawiadomienia najlepiej zacząć od… początku, który może mieć zarówno formę rymowaną, jak i podniosłą – w zależności od preferencji Pary Młodej. Kilka tekstów zaproszeń i zawiadomień, które na pewno różnią się od gotowych szablonów, znajdziecie poniżej ☺

 

Zaproszenie 1

Jest taki jeden szczególny dzień w życiu, gdy on postanawia zrezygnować ze wspólnych wypadów z kolegami, a ona decyduje się gotować już zawsze…

Świadomi swoich obowiązków, a także praw i korzyści płynących z zawarcia związku małżeńskiego, pragniemy zaprosić na uroczystość zaślubin Szanowną Panią/Szanownego Pana… . Uroczystość odbędzie się… .

Zaproszenie 2

Czasem spotykasz kogoś w sekundę, rozmawiasz z nim godzinami, poznajesz go tygodniami i ostatecznie postanawiasz spędzić z tą osobą całe lata…

Pragniemy iść ręka w rękę, przez trudy i radości, co zamierzamy sobie przyrzec podczas uroczystości zaślubin, która odbędzie się…, a na którą pragniemy zaprosić Szanowną Panią/Szanownego Pana… .

Zaproszenie 3

Jesteś moim marzeniem, moją siłą i miłością, pragnę budzić się codziennie obok Ciebie i każdego dnia kochać Cię bardziej. Dlatego przyrzeknę Tobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że Cię nie opuszczę aż do śmierci – powiedzieli sobie zakochani … i … i postanowili zaprosić Szanowną Panią/Szanownego Pana na uroczystość zawarcia związku małżeńskiego, która odbędzie się … .

Zaproszenie 4

Mówią, że prawdziwa miłość zdarza się tylko raz.
To uczucie spotkało właśnie nas.
Szczęśliwi i weseli,
chcemy ze sobą życie dzielić.
Dlatego wierność sobie przyrzekamy,
bo bardzo się kochamy.

Mamy zaszczyt zaprosić Szanowną Panią/Szanownego Pana na uroczystość zaślubin, która odbędzie się … .

Zaproszenie 5

“Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela…” – głęboko wierzymy, że nie ma takiej siły, która byłaby w stanie odsunąć od siebie nasze dusze i serca. Chcemy wstąpić razem na drogę małżeństwa i być dla siebie nie tylko najlepszymi przyjaciółmi, lecz także żoną i mężem. Mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Szanowną Panią/Szanownego Pana o uroczystości zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Uroczystość odbędzie się…

Mamy nadzieję, że powyższe przykłady staną się inspiracją i pozwolą na stworzenie naprawdę unikatowej treści zaproszeń i zawiadomień na to najważniejsze w życiu wydarzenie.