konfetti

5 pomysłów na konfetti ślubne

Przygotowania do ślubu zajmują bardzo dużo czasu. Najczęściej Narzeczeni nie skupiają się na detalach, które upiększą i wzbogacą ten wyjątkowy dla nich dzień. Jednym z nich jest konfetti, którym goście obsypują Młodą Parę po wyjściu z kościoła. Według tradycji rzuca się monetami lub ryżem. O ile pieniądze łatwo pozbierać to ziarna ryżu są uciążliwe dla Pary. Przyczepiają się one do włosów, stroju czy bukietu i ciężko go posprzątać po ceremonii. Istnieje jednak wiele innych pomysłów na ślubne konfetti, które stworzy wyjątkowy efekt i nie sprawi nikomu problemu.

1. Płatki kwiatów/liście

platki kwiatowW tradycję konfetti ślubnego wpisało się także obsypywanie Pary Młodej płatkami kwiatów. W sezonie ślubnym, czyli wiosną i latem kwiaciarnie są pełne świeżych kwiatów takich jak róże, piwonie czy hortensje. Wystarczy przełożyć płatki do koszyczków i rozdać je wśród gości. Świetnie sprawdzi się tutaj także lawenda, która ma drobne kwiatki i pięknie pachnie. Aby płatki były świeże należy zerwać je z kwiatów rano w dniu ceremonii. Jeżeli Narzeczeni ślubują jesienią oryginalnym pomysłem będzie rzucanie kolorowymi liśćmi, których jest pełno o tej porze roku.

2. Papierowe konfetti

Kolejnym pomysłem na obsypanie Młodej Pary po wyjściu z kościoła jest papierowe konfetti. Wystarczy kupić dziurkacz, który wycina dowolny kształt na przykład serca oraz wybrać kolory i fakturę papieru. Do tego pomysłu można wykorzystać także stare książki, gazety czy zeszyty.

3. Bańki mydlane

Mydlane konfetti cieszy się również dużą popularnością. Wybierając to rozwiązanie warto poszukać taki sprzęt, z którego wyjdą piękne i duże bańki. Dodatkowo do każdej różdżki mydlanej można przypiąć karteczkę z datą ślubu i imionami Pary Młodej. Dzięki temu goście będą mieli także ciekawą pamiątkę. Dmuchanie baniek warto rozpocząć wcześniej zanim Pani Młoda i Pan Młody wyjdą z kościoła, aby osiągnąć zachwycający efekt.

4. Wstążki, bibuły i serpentyny

papierowe konfettiKonfetti stworzone ze wstążek, bibuł czy serpentyn pięknie będzie wyglądać na zdjęciu jeżeli goście ustawią się w dwóch rzędach i równocześnie obrzucą Młodą Parę. Na wstążkach można dodatkowo nadrukować datę i imiona Narzeczonych. W sklepach można także kupić gotowe tuby strzelające kolorowymi serpentynami.

5. Balony

Niesamowity efekt uzyskać można także balonami wypełnionymi helem. Wystarczy do kartonów włożyć nadmuchane balony lub podarować każdemu po jednym i w momencie wyjścia Młodej Pary wypuścić je. Na zdjęciach ślubnych świetnie wyglądać będzie też to, gdy Pan Młody i Pani Młoda sami otworzą taki karton-niespodziankę przed kościołem.

Istnieje wiele alternatyw do tradycyjnego konfetti ślubnego stworzonego z ryżu lub monet. Za jego organizację odpowiedzialni są zazwyczaj świadkowie lub druhny. W tym przypadku można wykazać się dużą pomysłowością. Należy jednak pamiętać, że takie konfetti nie może zniszczyć stroju czy fryzury Państwa Młodych i gości.