Ślubne zdjęcia grupowe - pomysły na ujęcia

5 pomysłów na grupowe zdjęcia ślubne

Zdjęcia ślubne stanowią wspaniałą pamiątkę z tego najbardziej wyjątkowego dnia w Waszym związku. Oprócz fotografii, na których znajdujecie się Wy, ważne są również ujęcia z gośćmi, rodzicami i świadkami. Niestety często takie ustawiane kadry są nudne i nie wyglądają profesjonalnie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak zaplanować pracę z weselnikami i fotografem, aby zdjęcia wyszły ciekawie i oryginalnie, koniecznie przeczytaj poniższy tekst.

Grupowe zdjęcie weselne - wszyscy goście1. Wszyscy goście na jednym zdjęciu

Zdjęcie grupowe, na którym znajdą się wszyscy weselnicy, to niezwykle wzruszająca pamiątką ze ślubu. Po wywołaniu i oprawieniu może godnie zawisnąć na ścianie w salonie czy jadalni i przez wiele lat przypominać o wyjątkowym dniu i osobach, które były wówczas z Wami. W jaki sposób ustawić rodzinę i przyjaciół, aby uzyskać ciekawe ujęcie? W tym przypadku warto zdecydować się na takie rozwiązania jak dron lub kadrowanie z wysokości. Fajnie wychodzą kadry, na których to weselnicy stoją na schodach, na przykład przy kościele lub w sali weselnej. Gości można również poprosić, aby stanęli w taki sposób, by uformować wybrany kształt/napis – widziany z góry da rewelacyjne, oryginalne ujęcie.

2. Państwo Młodzi + świadkowie

W Polsce nie praktykuje się amerykańskiej tradycji proszenia kilku druhen i drużbów, nie stanowi to jednak przeszkody, aby wykonać piękne zdjęcia z udziałem świadków lub, jeśli są, druhen i drużbów. Zarówno oni, jak i Państwo Młodzi to zwykle osoby w wieku 20-30 lat, warto zatem postawić na spontaniczność. Wymuszone, eleganckie pozy nie pasują do młodości i radości, dlatego poproście, aby fotografowani starali się zachować naturalność, dużo się uśmiechali i zachowywali się tak jak zwykle. Oczywiście możecie wcześniej ustalić ,,scenariusz”, ale nie powinien on być widoczny w efekcie końcowym. Ujęcia w ruchu sprawią, że z radością będziecie wspominać ten wyjątkowy czas za kilka lub kilkanaście lat.

3. Rodzina jak z filmu

Wesele to doskonała okazja do wykonania portretów rodzinnych – wszyscy są ładnie ubrani, chętnie pozują i nie uciekają przed obiektywem. Grzechem byłoby nie wykorzystać takiej okazji. Poproście zatem członków rodziny: babcie, dziadków, rodziców, rodzeństwo i chrzestnych, aby ustawili się z Wami do wspólnej fotografii. Przedyskutujcie wcześniej z operatorem formę zdjęcia – może mieć charakter rodem z hollywoodzkiego filmu, czerwonego dywanu lub sesji dla magazynu o modzie. Wybór należy do Was.

slubne-zdjecia-rodzice4. Ujęcia z rodzicami

Podczas weselnej sesji nie można zapomnieć o zdjęciu z rodzicami – będzie to dla nich najpiękniejsza pamiątka z tego wyjątkowego dnia. Po wywołaniu i oprawieniu możecie podarować je jako podziękowanie za trud włożony w przygotowanie wydarzenia. Podobnie jak w przypadku grupowych fotografii nie muszą być „sztywne”, wszystko zależy od poczucia humoru i dystansu Waszego i Waszych najbliższych. Warto jednak uchwycić na nich relację jaką tworzycie, dobry fotograf z pewnością wyłapie te szczególne momenty.

5. Odrobina szaleństwa

Macie poczucie humoru, a może w czasie wesela chcecie się niestandardowo zabawić z Waszymi gośćmi? Przygotujcie ustawioną scenkę, na przykład ucieczkę – najlepiej zagrać ją w ogrodzie wokół sali weselnej. Niedawno w sieci furorę robiło przerobione zdjęcie, właśnie biegnących gości weselnych z Państwem Młodym na czele, których gonił… dinozaur. Oczywiście był on wkomponowany w kadr przez profesjonalnego grafika współpracującego z fotografem. Efekt powalający, a przy realizacji pełno śmiechu i zabawy.

Zdjęcia grupowe z wesela nie muszą być nudne i w jednym, poważnym stylu. W zależności od klimatu zabawy i Waszych preferencji można zaplanować coś naprawdę ciekawego, możliwości jest bardzo wiele. Ważne jest jednak to, aby wcześniej dokładnie przemyśleć formę albumu i poczynić odpowiednie przygotowania z fotografem. Dobry fachowiec znając Wasze oczekiwania swoim doświadczonym okiem na pewno znajdzie idealne kadry.