glowna

5 pomysłów na dekoracje sali weselnej

Każda Para Młoda chce, by jej wesele było jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne. Jednym z aspektów, które mogą przyczynić się do osiągnięcia takiego efektu jest kreatywne podejście do dekoracji sali, które sprawi, że zabawa nabierze indywidualnego klimatu. Pomysły na ciekawe aranżacje można by mnożyć w nieskończoność – poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych, które pozwolą Wam uzyskać widowiskowy efekt.

1. Wykorzystajcie wygląd sali

kwiatyNa miejsce uroczystości wybiera się zazwyczaj wnętrza, które nawet bez dodatkowych akcesoriów prezentują się wyjątkowo – można to więc wykorzystać jako inspirację przy dobieraniu pozostałych dekoracji. Do sali urządzonej we francuskim stylu Ludwika XIV, żal nie wprowadzić złoconych świeczników i szykownych poduszek na krzesła. Rustykalny wystrój doskonale uzupełni zastąpienie wazonów słoikami czy też wyłożenie na obrus lnianych serwet. Bardziej klasyczny wygląd także ma wiele zalet, ponieważ można łatwo dopasować do niego nawet najbardziej różnorodne dodatki, zgodnie z własną

wizją, a nie konkretną konwencją.

2. Bawcie się światłem

Każdy zawodowy dekorator z pewnością potwierdzi, że jednym z najważniejszych czynników definiujących wygląd pomieszczenia jest światło. Również na weselu warto wykorzystać je jako element dekoracyjny – najlepiej nie tylko to elektryczne, ale również pochodzące z zapalonych świec, lampionów czy nawet pochodni. W ostatnich latach modne jest również stosowanie świetlnych girland, wykonanych na przykład z lampek choinkowych.

3. Udekorujcie miejsce każdego gościa

stolBy każda z zaproszonych osób czuła się wyjątkowo, powinna siedzieć przy pięknie zastawionym stole. Ważne, żeby każde nakrycie było perfekcyjnie ułożone i ozdobione chociażby bardzo drobną, ale indywidualną, dekoracją. Sprawdzają się winietki z imieniem i nazwiskiem gościa, które nie tylko wskazują, w jaki sposób rozsadzono gości, ale również upiększają stół. Mogą to być klasyczne wizytówki, chorągiewki wbite w ciasteczka lub podpisane pudełeczka z pamiątkowymi upominkami.

4. Umieśćcie wszędzie drogowskazy

W modzie jest łączenie funkcji dekoracyjnej z praktyczną, więc również w przestrzeni weselnej warto spróbować wprowadzić takie rozwiązania. Idealnym przykładem są drogowskazy prowadzące do wejścia, na parking czy do recepcji. To szczególnie ważne, jeżeli proponuje się gościom dużo atrakcji, takich jak fotobudka, bar lub szwedzki stół z przekąskami. Stosować można najróżniejsze znaki – od wypalonych w drewnie po nowoczesne neony.

5. Wypełnijcie salę kwiatami

Kwiaty nieodłącznie kojarzą się ze ślubem i rzeczywiście, trudno wskazać salę weselną, w której by ich nie było. Pomimo tego, również w tym zakresie da się wykazać kreatywnością! Wystarczy, że zamiast umieszczać je wyłącznie w wazonach, zastosuje się zwisające z sufitu doniczki, wpięte bukieciki na tyłach krzeseł czy też rozsypane na obrusie płatki ulubionych kwiatów. Osoby zakochane w dekoracjach handmade mogą zastąpić świeżą roślinność odpowiednikami z papieru lub odpowiedniej tkaniny.

Ciekawy wystrój z pewnością zachwyci gości, którzy będą długo wspominać wesele odbywające się w tak niezwykłym otoczeniu. Ponadto kreatywna Młoda Para zyska wspaniałe tło dla swoich ślubnych zdjęć!