Ślub w Walentynki

Długa koronkowa suknia z trenem Grace Kelly jest do dzisiaj najczęściej kopiowaną suknią ślubną. Każda kobieta bowiem marzy o bajkowym ślubie godnym księżniczki. Sycąc się zdjęciami Audrey Hepburn i Mel’a Ferrer’a, a także księżnej Diany i księcia Karola nie myśli się o kosztach. A te niestety często spychają dziecięce marzenia na dalszy plan. Bajkowy ślub nie musi być jednoznaczny z wydaniem na niego fortuny. Romantyczność i niezwykłość tej uroczystości można podkreślić w inny sposób, na przykład wchodząc w związek małżeński w Walentynki, Święto Zakochanych.

Walentynkowe śluby są coraz bardziej popularne w Polsce. Decydują się na nie prawdziwi romantycy, którzy pragną podkreślić wyjątkowość tej okazji. Takie wydarzenie daje możliwość wybrania oryginalnej muzyki, miejsca przyjęcia, kwiatów, potraw oraz strojów.

Kolory czerwony i biały bez wątpienia są barwami zakochanych. W tym dniu, klasyczną białą suknię Panny Młodej można ożywić czerwonymi dodatkami. Prawdziwe romantyczki mogą postawić na delikatną koronkę oraz czerwone róże wpięte we włosy. Pan Młody może ożywić swój tradycyjny smoking czerwonym krawatem i butonierką. Inspiracji można szukać wśród dawnych gwiazd kina: Audrey Hepburn, Grace Kelly, Bridget Bardot, Sophii Loren czy pierwszej damy Stanów Zjednoczonych, Jacqueline Kennedy Onassis.

Walentynkowy ślub obowiązkowo może odbyć się w romantycznym miejscu. Duża ilość świec nada pomieszczeniu tajemniczości oraz intymności. Pięknie prezentować będą się także bukiety czerwonych i białych róż oraz delikatne materiały. Jeżeli przyszli Państwo Młodzi chcą postawić na bardziej oryginalne kwiaty, dobrym rozwiązaniem będą frezje, które są symbolem delikatności.

Każda romantyczka rozpływała się na pewno na scenie ślubu Juliet i Petera w filmie „To właśnie miłość”. Zaskakujące i romantyczne wykonanie piosenki All you neeed is love zainspirowało wiele par do zorganizowania podobnej ceremonii. Dobór odpowiedniej muzyki nada temu dniu wyjątkowości. Nie można zapomnieć także o pierwszym tańcu. Kwartet smyczkowy lub śpiewak operowy pomogą w stworzeniu odpowiedniego nastroju podczas ceremonii oraz na początku przyjęcia. Po tradycyjnym walcu, goście mogą tańczyć do współczesnych piosenek, zachowanych w romantycznym stylu. Para Młoda na pewno bez problemu sama ułoży listę miłosnych „kawałków”.

Także układając menu weselne, można podkreślić wyjątkową romantyczność tego dnia. Święto Zakochanych to święto wszystkich par. Idealnym pomysłem zatem będzie uraczenie gości afrodyzjakami – owocami morza, szparagami, figami oraz deserem składającym się z truskawek w czekoladzie z nutą chili oraz imbiru.

Walentynki, czyli Święto Zakochanych, są idealnym dniem, aby podzielić się swoim szczęściem z bliskimi. Mówi się, że w Walentynki, ślub ma podwójną moc. Warto zatem rozważyć tę opcję i zacząć planować ten wyjątkowy dzień już teraz. Bez względu na oprawę, walentynkowy ślub będzie romantyczny i wyjątkowy.