Księga gości na weselu

10 oryginalnych pomysłów na weselną księgę gości

Data waszego ślubu zbliża się wielkimi krokami? Oprócz wybrania sali weselnej, obrączek i fotografa, warto zadbać o szczegóły i atrakcje, które będą czekać na gości podczas całonocnej zabawy. Elementem, którego nie powinno zabraknąć na Waszej uroczystości, jest księga gości, dzięki której nie tylko zapewnicie dodatkową aktywność weselnikom, ale także zyskacie piękną pamiątkę z tego wyjątkowego dnia. Tradycyjną formą jest papierowa książka, na którą decyduje się większość Par Młodych, istnieje jednak wiele oryginalnych pomysłów na weselną księgę gości. Kilka najciekawszych znajdziecie poniżej.

Markerem po mapie

Alternatywą dla albumu czy papierowej księgi jest mapa lub globus – taka propozycja sprawdzi się dla osób kochających podróże, a także na mniej eleganckie wesela. Wystarczy, że wybrany obraz świata umieścicie na stoliku przy wejściu i położycie obok markery. Możecie także w ramach podpowiedzi zasugerować gościom wybór miejsca na świecie, zgodny z ich wymarzoną podróżą poślubną.

Fotobudka 2 w 1

Jeżeli zdecydowaliście się na fotobudkę ustawioną w sali weselnej, możecie zrobić z niej podwójny użytek. Goście będą robili sobie w niej zdjęcia, które następnie będą mogli od razu umieścić w przygotowanym albumie. Wystarczy, że dopiszą krótkie życzenia obok i voila! Niepowtarzalna księga gotowa.

Skrzyneczka na życzenia

Innym ciekawym rozwiązaniem jest specjalnie przygotowana skrzyneczka na życzenia i podpisy. To, co goście będą do niej wrzucać, zależy tylko od Was i Waszej wyobraźni – na stałe do weselnych propozycji weszły drewniane serduszka, liściki i puzzle.

Recykling i korki po winie

Dla wszystkich fanów dobrego wina i tych, którzy zbierają korki od butelek, nadszedł czas, aby znaleźć dla nich zastosowanie. Na materiale, z którego są one wykonane, doskonale pisze się markerami – zbierzcie zatem zużyte korki i oddajcie je do podpisu swoim gościom. Kiedy zostaną ozdobione życzeniami, wystarczy że umieścicie je w szklanej gablocie – w ten sposób otrzymacie niepowtarzalną, oryginalną ozdobę mieszkania i księgę gości w jednym.

Zamiast wiadomości „SOS”

Butelki z wiadomościami zwykle kojarzą się, na skutek licznych filmów katastroficznych, z rozbitkami i wysyłanymi wiadomościami SOS. Na Waszym weselu może to być doskonały sposób na składanie życzeń. Umieśćcie szklane buteleczki na stoliku przy wejściu i przygotujcie małe karteczki – goście z pewnością zostawią Wam na nich wiele miłych słów. Alternatywą do tego pomysłu są pocztówki. Zamiast butelek postawcie skrzynkę na listy i gotowe widokówki, a każdy na pewno z przyjemnością wyśle Wam ciepłe życzenia w takiej formie.

Oldschool

Przyjęcia w stylu vintage z kolei doskonale dopełni maszyna do pisania, która z powodzeniem zastąpi ona tradycyjną, nudną księgę gości i dodatkowo przeniesie weselników w czasie, pozwalając odczuć na własnej skórze uroki pisania na przodku klawiatury.

Koszulka z autografem

Fanom sportu dedykowany jest kolejny pomysł, polegający na wystawieniu koszulki ulubionej drużyny, która będzie pełnić rolę księgi gości. Fajnym rozwiązaniem jest również nadrukowanie na niej Waszego nazwiska – będzie to nawiązywać do tradycji składania autografów przez zawodników zaraz po meczu. Dodatkową atrakcją w przypadku tej konwencji może być również udostępnienie gościom dyktafonu, na którym będą mogli nagrać swoje sportowe życzenia dla ulubionej „piłkarskiej pary”.

Wiszące życzenia

Drzewko życzeń wywodzi się z buddyjskiego obyczaju wyrażania swoich najskrytszych marzeń za pośrednictwem drzewa do wybranego bóstwa. Na Waszym ślubie możecie z powodzeniem wykorzystać ten sposób – wystarczy zamówić gotową konstrukcję w kształcie drzewka lub wykonać je samodzielnie. Za „listki” i tym samym coś, na czym goście będą mogli składać podpisy, mogą posłużyć drewniane plasterki lub kartki papieru z wstążeczką do zawieszania.

Kamienny talizman

Z kultur wschodu pochodzi jeszcze jeden zwyczaj, a mianowicie zapisywanie życzeń na kamieniach. Najlepiej sprawdzą się do tego celu białe o regularnych kształtach – po zapisaniu na nich tekstu, możecie ułożyć je w określony wzór i przykleić do ramy lub ściany w domu.

„Tak” lub „nie”

Kolejnym oryginalnym pomysłem na księgę gości jest weselna ankieta. Możecie zadać w niej dowolne pytania, np. jak oceniają przyjęcie, skąd przyjechali na przyjęcie, dokąd pojechać w podróż poślubną itd. Weselnicy wypełniając kwestionariusz na pewno będą mieć więcej frajdy niż przy wypisywaniu tradycyjnych życzeń.

Życzenia to ważny element ślubu – tworzą niepowtarzalną pamiątkę z tego wyjątkowego dnia. Powyżej opisanych zostało zaledwie 10 pomysłów na oryginalną weselną księgę gości, ale propozycji jest znacznie więcej. Tylko od Was zależy, na którą z nich się zdecydujecie. A może wymyślicie coś zupełnie nowego? 🙂